چهارشنبه 27 تير 1403

توضیحات رئیس سابق مرکز مطالعات زنان دانشگاه شیراز در خصوص انحلال آن

  تاريخ:دهم خرداد 1402 ساعت 14:17   |     کد : 277887   |     مشاهده: 340
مدیر سابق مرکز مطالعات زنان دانشگاه شیراز با یادآوری اینکه سال ۸۲ این مرکز را به عنوان دومین مرکز مطالعات زنان در کشور، تاسیس کرده است، در خصوص علت منحل شدن آن توضیحاتی ارائه کرد.
دکتر حلیمه عنایت چهارشنبه ۱۰ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: من جایی را منحل نکردم که علت آن را توضیح دهم؛ لذا هر سئوالی دارید از معاونت پژوهشی دانشگاه می‌پرسیدید زیرا گفته می شود تصمیم این معاونت بوده است.
او با بیان اینکه مرکز یاد شده، فعالیت‌های زیادی در حوزه زنان، خانواده و جوانان داشته، عنوان کرد: مرکز مطالعات زنان، مرکزی مستقل و دارای مصوبه وزارت علوم بوده و هیچ بار مالی برای دانشگاه نداشته و بلکه در بخش‌های مختلف برای دانشگاه نیز درآمدزایی داشته است.
عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه شیراز اضافه کرد: از آنجا که توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی در کارهای مطالعاتی آنچنان که باید نیست، لذا درآمد این مرکز را باید با درآمد دیگر مراکز مرتبط با علوم انسانی مقایسه کرد نه با مراکز مهندسی.
عنایت خاطرنشان کرد: در تمام جوامع مراکز تحقیقاتی و علمی با رویکرد بررسی مسائل، مشکلات، چالش‌ها و بحران تاسیس می‌شود و مطالعات علمی نیز مبتنی بر ریشه یابی این مسائل و ارائه راه حل و راهبر است.
استاد دانشگاه شیراز ادامه داد: بسیار جای تعجب دارد که به جای تقویت چنین مرکزی در شرایط کنونی که نیازمند مطالعه دقیق، علمی و عمیق در حوزه زنان و جوانان هستیم، چنین مرکزی حذف و یا منحل شود.
عنایت، در این خصوص آیا پیرامون این موضوع با رئیس دانشگاه شیراز صحبتی داشته است یا خیر؟ گفت: در نشستی که با ایشان پیرامون این موضوع داشتم، اعلام کردند که از فعالیت‌های این مرکز به ویژه در حوزه سند وضعیت خانواده استان فارس، طرح و برنامه‌ها و کارگاههای برگزار شده، اطلاعی نداشته است.
به گزارش ایسنا، علی‌رغم تماس مکرر با رئیس پژوهشکده دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه شیراز و رئیس دانشگاه شیراز اما موفق به برقراری ارتباط با آنها نشدیم.

http://sanatnews.ir/News/1/277887
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است