جمعه 25 خرداد 1403
صنايع پيشرفته
به گزارش صنعت نیوز، معاون توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست‌جمهوری گفت: رویداد ملی آبادیران، یک گام اثرگذار و عملی در تحقق موضوعات دانش‌بنیان، مردمی‌سازی اقتصاد و افزایش تولید به شمار می‌رود که اگر صحبت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دو دهه اخیر، تحلیل و واژه‌کاوی کنیم، دانش‌بنیان، تولید و مردمی‌سازی قطعا سه عبارت پرتکرار در گفتمان ایشان هستند.
به گزارش صنعت نیوز، دومین نمایشگاه آبادیران با بهره‌برداری از یک محصول دانش‌بنیان با عنوان دستگاه تصفیه آب آغاز شد.
به گزارش صنعت نیوز، بنیاد ملی علم ایران با همکاری مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، نخستین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی تولید محصولات عملی - تخصصی تسهیلگر و مروج استفاده از هوش مصنوعی در رشته‌های مختلف علوم را منتشر کرد.
به گزارش صنعت نیوز، برنامه ملی آبادیران دومین نمایشگاه خود را از امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد برگزار می‌کند و در طی آن ۳۴۶ شرکت و نهاد حضور دارند که از این تعداد ۲۸۱ شرکت دانش‌بنیان، خلاق و فناور، ۲۰ گروه جهادی و مردمی و ۴۵ نهاد و دستگاه اجرایی هستند.
به گزارش صنعت نیوز، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران گفت: در سالی که گذشت، قریب به هزار میلیارد تومان همرسانی فناورانه، توسط کارگزاران شبکه فن بازار ملی ایران رقم خورد همچنین نزدیک به ۱۰ برابر این عدد، اثرگذاری بوده که کارگزاران در همرسانی داشته‌اند.
به گزارش صنعت نیوز، متخصصان یک مجموعه دانش‌بنیان با تولید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و روش آزمون‌های کارآمد، زمینه را برای تست و ارتقای کیفیت مشتقات نفتی فراهم کردند.
به گزارش صنعت نیوز، تولید صنعتی آلمان در ماه آوریل به طور غیرمنتظره‌ای سقوط کرد.
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در بخش صنعت کشور، رشد مستمر و ۸.۳ درصدی شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی در ۲ سال با سیاست‌های حمایتی دولت سیزدهم رقم خورد که منجر به رشد مستمر تولیدات صنعتی و سهم صادرات شده است.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر نیرو با بیان اینکه مطابق قانون کار صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی و صنایع مشابه در فصل گرم ۶ روز در هفته و به‌صورت شبانه‌روزی برق تحویل خواهند گرفت، گفت: این صنایع فقط یک روز ثابت در هفته با هماهنگی وزارت صمت و شرکت شهرک‌های صنعتی تعطیل خواهند بود.
به گزارش صنعت نیوز، ایده‌های ثبت شده در رویداد گفتاورد ملی نخبگان که حائز شرایط لازم باشند، جهت طرح با کاندیداهای ریاست جمهوری یا نمایندگان ایشان انتخاب می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، فراخوان اعطای تسهیلات دستورالعمل تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ با هدف اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال با تکیه بر دانش‌بنیان‌کردن صنعت نفت منتشر شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس پژوهشگاه نیرو گفت: با توجه به توسعه استفاده از هوش مصنوعی وزارت نیرو مصمم به استفاده از این فناوری نوین در صنعت آب و برق است.
به گزارش صنعت نیوز، محقق پژوهشگاه صنعت نفت در طرح خود در راستای برداشت بهینه نفت و جلوگیری از هدررفت انرژی، تأثیر نانوذرات اصلاح‌شده در میان - رویه امولسیون آب و هیدروکربن جهت بهینه‌سازی سیلاب‌زنی در ازدیاد برداشت نفت را بررسی کرد.
به گزارش صنعت نیوز، عباس علی آبادی روز دوشنبه در حاشیه رونمایی از موتور دیزل با توان چهار هزار اسب بخار لوکوموتیو ساخت گروه صنعتی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز به خبرنگاران گفت : امروز با حمایت های رهبر معظم انقلاب و دولت مردمی سیزدهم ،کشور در عرصه تولید و ساخت بسیاری از کالاها و ماشین آلات در جهان پیشگام است.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در همکاری با معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان و نوآورانه را در دستور کار قرار می‌دهد.
به گزارش صنعت نیوز، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران بر استفاده از محصولات دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین به عنوان راهکاری برای افزایش عمر مفید رویه های آسفالتی تاکید کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس انجمن ژئومکانیک نفت ایران گفت: در شرایط فعلی تحولات دیجیتال نقش ویژه ای بر بهره‌وری و پایداری در صنعت نفت و گاز دارد که برای گسترش این موضوع باید به جامعه دانشگاهی توجه شود.
به گزارش صنعت نیوز، با انعقاد تفاهم‌نامه دو جانبه میان صندوق ضمانت صادرات و صندوق توسعه فناوری‌های نوین نخستین کرادفاند ارزی-ریالی کشور با عنوان نوین کراود در حوزه دانش‌بنیان‌ها ایجاد می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، توافق‌نامه همکاری سه‌جانبه میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و دو شرکت توانمند حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف توسعه فناوری‌های جذب و فرآوری کربن امضا شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بر ظرفیت بالای ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه صنایع معدنی و توانمندی این شرکت‌ها برای رفع نیازهای فناورانه این حوزه تأکید کرد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است