جمعه 25 خرداد 1403

نیویورک‌تایمز: اطلاعات انگلیس در حمله به اردوگاه النصیرات نقش داشت

  تاريخ:بيست و دوم خرداد 1403 ساعت 11:07   |     کد : 289060   |     مشاهده: 24
یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی گفت، پهپادهای جاسوسی انگلیس در جمع‌آوری اطلاعات برای یافتن محل نگهداری اسرای صهیونیست و یورش مرگبار به اردوگاه النصیرات نقش داشته‌اند.
به گزارش ایسنا، یک مقام ارشد صهیونیستی به روزنامه نیویورک تایمز گفت، پهپادهای بریتانیایی و آمریکایی توانسته‌اند اطلاعاتی را در رابطه با اسرای اسرائیلی در اردوگاه النصیرات ارائه دهند که پهپادهای صهیونیستی قادر به جمع‌آوری آن نبوده‌اند.
تعداد زیادی از هواپیماهای آمریکایی MQ-۹ Reapers، به ویژه بر فراز آسمان منطقه پرجمعیت غزه به نظارت بیشتر و طولانی‌تر رژیم صهیونیستی در این منطقه کمک کرده‌اند تا سرنخ‌هایی در مورد محل نگهداری اسرا پیدا شود.
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مقامات نظامی و اطلاعاتی انگلیس نیز ظاهراً نقشی کلیدی در ردیابی تحرکات اسرای باقی‌مانده و ایجاد الگوهایی داشته‌اند که می‌توانست به ایجاد فرصت برای عملیات نجات کمک کند.
روز شنبه چهار تن از اسیران صهیونیستی که در جریان عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر به اسارت درآمده بودند، طی یک یورش وحشیانه به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه آزاد شدند، عملیاتی که طی آن صدها غیرنظامی فلسطینی شهید و زخمی شدند.
پیش از این در نوامبر گذشته، توافق آتش‌بس موقت در غزه سبب شد تا ۱۰۵ نفر از کسانی که در عملیات طوفان الاقصی اسیر شده بوند در ازای آزادی اسرای فلسطینی که توسط اسرائیل نگهداری می‌شوند، آزاد شوند.
گفته می‌شود از آن زمان تاکنون، ۴۳ نفر در نتیجه حملات بی‌وقفه و سهمگین رژیم صهیونیستی در غزه کشته شده‌اند. مقامات صهیونیست در جلسات غیر علنی تخمین زده‌اند که کمتر از ۶۰ نفر از اسرا هنوز زنده هستند.
نیویورک تایمز در ادامه گزارش داد در روزهای اولیه پس از آغاز حمله روز شنبه، تحلیلگران اطلاعاتی و نظامی آمریکا و اسرائیل یک سلول ترکیبی (متشکل از چند نهاد) برای به اشتراک گذاشتن تصاویر پهپادها و ماهواره‌ها تشکیل دادند که می‌توانست به جستجوی اسرا کمک کند.
با این حال، مقامات صهیونیستی و آمریکایی می‌گویند که حمله روز شنبه ممکن است باعث شود حماس تاکتیک‌های خود را تغییر دهد و اسرای بیشتری را به شبکه‌ای از تونل‌ها در زیر نوار غزه منتقل کنند.
تصاویر صدها غیرنظامی، از جمله زنان و کودکان که در جریان عملیات مرگبار روز شنبه و در حملات هوایی پشتیبان کشته شدند، خشم بین‌المللی را برانگیخت. در این یورش یک کماندوی صهیونیست نیز کشته شد.

http://sanatnews.ir/News/1/289060
Share

برچسب ها :  النصر , انگلیس
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است