جمعه 25 خرداد 1403

رادان: خوزستان باید برای کسانی که امنیت را خدشه‌دار می‌کنند، ناامن شود

  تاريخ:دهم خرداد 1402 ساعت 14:21   |     کد : 277890   |     مشاهده: 268
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: با استفاده از ظرفیت خوب همکاران بسیجی، عشایر، بزرگان، مسئولان و مردم باید استان خوزستان برای کسانی که تلاش می‌کنند امنیت مردم را خدشه‌دار کند ناامن شود؛ از هر جنس و شکل و صورتی که می‌خواهند باشند.
سردار احمدرضا رادان در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی خوزستان که امروز (۱۰ خردادماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان، اهواز، خرمشهر، آبادان، نهر خین، همه و همه برای مردم ایران و رزمندگان و برای خود مردم استان خوزستان یادآور خاطراتی از جنس مقاومت، ایثار، گذشت و مهمان‌وازی و تحمل سختی‌ها و نه گفتن به سلطه است.
به گزارش ایسنا، وی افزود: خوزستان به ما یاد داد چگونه مقاوم باشیم؛ می‌شود در برابر خوف، با عزت مقاومت کرد. خوزستان به ما یاد داد که مقاومت به چه صورت می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت باشد و تحمل سختی‌ها و آوارگی می‌تواند از جنس عزت و اقتدار باشد.
رادان اضافه کرد: خوزستان حرکت به سمت پیروزی را معنا داد؛ معنای خاکی که با خون شهادت زیبنده شد. خوزستان یاد داد که چگونه خاک، منطقه و نقطه‌ای می تواند زیارتگاه میلیون‌ها نفر عاشق و جانباخته باشد. خوزستان و مردم آن مقاومت در برابر دشمن مغرور را یاد دادند. خوزستان دشمن را پشت خاکریز نگهداشت و اجازه نداد یک متر پیشروی کنند.
وی گفت: خوزستان به ما یاد داد که خاک وطن هیچ وقت از دست دادنی نیست. وطن حرمت دارد. خوزستان یاد داد چگونه با گذشت عاشق باشیم و در گذر زمان این خاک مسیر عاشقان کربلا باشد. خدمت در کنار چنین مردمی توفیق الهی چیز دیگری نیست. ثمره تلاش و مقاومت شما این شد که مدتی توفیق خدمت در چنین خاکی داشته باشید.
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: معمولا خدمت از جنس امنیت و نیروی انتظامی و آنچه نیاز واقعی همه است، از موضوعاتی است که مردم ‌به آن توجه دارند. اینکه چگونه در ذهن مردم باشید، از هنرمندی‌هایی است که باید در جهت آن تلاش شود. مردم مستحق بهترین خدمت هستند.
وی ادامه داد: فاصله دیروز تا فردا فاصله‌ای است که خدا منت می‌گذارد تا بتوانیم برای آخرت خود ذخیره کنیم. یکی از شغل‌های پیچیده و سخت، شغل نظامی و نیروی انتظامی است چراکه در همه عرصه‌ها و زمان‌ها و جغرافیا به همه مردم خدمات انجام می‌دهد. در یکی از دیدارها رهبری فرمودند در نظام جمهوری اسلامی ایران هر کاری ثواب است و هر چه کار سخت‌تر باشد ثواب آن بیشتر است‌.
سردار رادان با اشاره به ایام راهپیمایی اربعین ادامه داد: به زودی عملیات بزرگ اربعین را در پیش داریم‌ و وظیفه خود می‌دانیم که با توجه به مشخصات استان خوزستان، فرماندهی مرزبانی و انتظامی را از قبل تقویت کنیم.
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: همکاران ما در خوزستان جزو کسانی بوده‌اند که زحمات فراوانی برای داشتن کار سخت در توشه دنیا و آخرت داشتند. سردار صالحی در زمان خود کار را به درستی، با درایت و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها انجام داد.
وی با اشاره به انتصاب سردار میرفیضی به فرماندهی انتظامی خوزستان افزود: در انتخاب خود به فرزند خوزستان رسیدیم که خوزستان را می‌شناسد و امیدواریم بتواند پرچم برافراشته شده امنیت را از دست سردار صالحی بگیرد.
رادان تاکید کرد: ارزیابی نشان می‌دهد که استان خوزستان یکی از بهترین شوراهای تامین در کشور را دارد و تک تک اعضای آن را می‌شناسم. فرماندهان قبلی باید روی چشم ما جای داشته باشند. من نیز وقتی منصوب شدم گفتم دستور سردار اشتری مقدم است.
وی افزود: با استفاده از ظرفیت خوب همکاران بسیجی، عشایر، بزرگان، مسئولان و مردم باید استان خوزستان برای کسانی که تلاش می‌کنند امنیت مردم را خدشه‌دار کند ناامن شود؛ از هر جنس و شکل و صورتی که می‌خواهند باشند.
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: باید تلاش برنامه‌ریزی شده جهت‌دار و با قاطعیت با کمک شورای تامین و دستگاه قضا انجام شود. معنی ندارد کسی بخواهد صدایی در اختیار داشته باشد و از آن، برخلاف امنیت مردم استفاده کند.
وی افزود: این منطقه باید برای این افراد ناامن شود. این منطقه مقدس است و خود نوعی حرم است. این منطقه باید محلی برای آرامش و آسایش مردم برای انجام فعالیت‌های روزمره باشد و ما هم باید هر کاری از دست‌مان بر می‌آید انجام دهیم.

http://sanatnews.ir/News/1/277890
Share

برچسب ها :  سردار رادان , خوزستان
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است