شنبه 9 مهر 1401
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

شهرهای جدید در راه است

شهرهای جدید در راه است
  تاريخ:سی ام شهريور 1401 ساعت 10:14   |     کد : 270044   |     مشاهده: 62
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهر‌های جدید مهرگان قزوین، گلمان آذربایجان غربی و تابناک فارس در انتظار تصویب هیئت دولت هستند.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهر‌های جدید مهرگان قزوین، گلمان آذربایجان غربی و تابناک فارس در انتظار تصویب هیئت دولت هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر سه شهر جدید مهرگان در استان قزوین، گلمان در آذربایجان غربی و تابناک در استان فارس، مراحل مصوبات هیات دولت را سپری می‌کنند.

علیرضا جعفری افزود: همزمان طرح جامع، طرح تفصیلی و آماده‌سازی شهر‌های مذکور پیگیری می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره جدیدترین وضعیت مراحل اجرای سه شهر جدید در استان تهران گفت: برای تهران سه شهر جدید خوارزمی، فردوس و اعتمادیه را داریم که طرح خوارزمی و فردوس آماده شده و در دستور کار شورای برنامه‌ریزی استان قرار گرفته است. انشاءالله بعد از تصویب برای شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال می‌شود و عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید تصریح کرد: درخصوص «اعتمادیه» هم با توجه به بررسی‌هایی که باید در حوزه تقسیمات کشوری انجام شود منتظر تعیین تکلیف موضوع در منطقه غرب استان تهران هستیم. بعد از این‌که تکلیف این قضیه روشن شد کار‌های مربوط به اعتمادیه را نیز دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح شهر جدید نیشتمان در کردستان هم گفت: امیدواریم با شروع فعالیت در شهر‌هایی که اخیرا مراحل تاسیس آن‌ها سپری می‌شود بتوانیم ظرفیت‌های سکونتگاهی جدیدی را اضافه کنیم.

http://sanatnews.ir/News/1/270044
Share

شهرهای جدید در راه استشهرهای جدید در راه استشهرهای جدید در راه استشهرهای جدید در راه است
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است