جمعه 25 خرداد 1403
صنعت نفت و پتروشيمي
به گزارش صنعت نیوز، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) پیش‌بینی کرد کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی، بازارهای جهانی نفت را با مازاد عرضه بزرگ در پایان دهه جاری، روبرو می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه طرح افزایش تولید میدان مشترک نفتی یادآوران آغاز شد.
به گزارش صنعت نیوز، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا تحت تاثیر دورنمای مثبت اداره اطلاعات انرژی آمریکا و اوپک از تقاضای جهانی برای نفت، افزایش یافت.
به گزارش صنعت نیوز، اوپک در جدیدترین گزارش ماهانه خود، با وجود مصرف کمتر از حد انتظار سوخت در سه ماهه اول، پیش‌بینی رشد نسبتا قوی تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۴ را تغییر نداد.
به گزارش صنعت نیوز، جدیدترین گزارش ماهانه اوپک نشان داد قیمت نفت سنگین ایران پس از چهار ماه رشد متوالی، در ماه مه با کاهش روبرو شد.
به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی وزارت معادن و نفت طالبان گزارش کرد این گروه با موفقیت ۸۰ میلیون دلار نفت خام فروخته است.
به گزارش صنعت نیوز، قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا که سرمایه‌گذاران منتظر آمار تورم آمریکا و نتیجه نشست فدرال رزرو بودند، در سطح پایین‌تری معامله شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در دولت سیزدهم ۳۵۰ جایگاه سوخت جدید احداث کردیم و برای بومی‌سازی تجهیزات اقدامات متعددی صورت گرفت.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارت‌های سوخت بنزین نوشماره خبر داد و اعلام کرد: ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند سوخت المثنی نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی از سوی پژوهش و توسعه ناجی است.
به گزارش صنعت نیوز، اصلاحات خاویر میلی که به «ترامپ آرژانتین» معروف است، شرکت‌های انرژی را به اقدام برای جذب سرمایه به منظور توسعه فعالیتشان ترغیب کرده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی حدود ۶۰درصد در ۲ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی جهاد اقتصادی و مؤثرترین راه جهش تولید است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از امضای قرارداد طرح توسعه و بهره‌برداری میدان چنگوله با هدف تولید روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت خام خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا با وجود قوی‌تر شدن ارزش دلار، تحت تاثیر امید به رشد تقاضا برای سوخت در تابستان امسال، افزایش یافت.
به گزارش صنعت نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی نحوه مدیریت مصرف انرژی در ماه های گرم سال با حضور وزیر نیرو می‌پردازند.
به گزارش صنعت نیوز، درآمدهای نفتی روسیه در ماه مه نسبت به سال گذشته، تقریبا ۵۰ درصد افزایش یافت زیرا این کشور توانست تحریمها را دور بزند و نفت خام خود را به قیمت بالاتری به فروش برساند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیران ثروت چینی به دنبال حضور استراتژیک در خاورمیانه هستند.
به گزارش صنعت نیوز، گروهی از قانونگذاران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از وزارت دادگستری خواستند تا اتهامات مربوط به رفتارهای ضدانحصاری تولیدکنندگان نفت آمریکا و اوپک را بررسی کند و مدعی شدند دو شرکت بزرگ نفتی آمریکا برای بالا نگه داشتن قیمت سوخت، توطئه کرده اند.
به گزارش صنعت نیوز، رجب طیب اردوغان روز سه‌شنبه اعلام کرد ترکمنستان می‌تواند به زودی صادرات گاز طبیعی به ترکیه و سپس اروپا را از طریق پروژه خط لوله گاز طبیعی «ترانس آناتولی» (TANAP) آغاز کند.
به گزارش صنعت نیوز، قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا که بازار همچنان در حال هضم تصمیم اوپک پلاس برای افزایش تولید در اواخر امسال بود و در پی افزایش ذخایر نفت و سوخت آمریکا، نزدیک به پایین‌ترین رکورد خود در چهار ماه گذشته ایستاد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است