جمعه 25 خرداد 1403

وزیر خارجه قزاقستان: عزم ما در مورد همکاری نزدیک با تهران راسخ است

  تاريخ:بيست و دوم خرداد 1403 ساعت 10:38   |     کد : 289056   |     مشاهده: 23
سرپرست وزارت امور خارجه در یکی دیگر از دیدارهای خود در حاشیه نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو بریکس با مورات نورتلئو وزیر خارجه قزاقستان در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه روابط دوجانبه و منطقه گفت‌وگو وتبادل نظر کرد.
به گزارش ایسنا، علی باقری در این دیدار تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی از آغاز ریاست‌جمهوری‌شان اهمیت زیادی به سیاست خارجی و تعامل با کشورهای مختلف جهان در راستای تثبیت ثبات و صلح و امنیت پایدار داشت و در این راستا برای کشورهای همسایه و منطقه و مسلمان اهمیت ویژه ای قائل بودند.

باقری خاطرنشان کرد: امروز همبستگی و همراهی کشورهای منطقه بیش از گذشته است و ما اعتقاد داریم هر چه کشورهای منطقه پیوندهای نزدیک‌تری داشته باشند، ما منطقه‌ای امن‌تر و با ثبات‌تر خواهیم داشت.
وی نقطه شروع سیاست همسایگی دکتر رئیسی را اعتماد متقابل سیاسی خواند که با پیوندهای مستحکم اقتصادی، مناسبات پایداری را میان همسایگان رقم خواهد زد.
وی با اشاره به فرصت های فراوان و برخی چالش ها در روابط بین کشورهای منطقه تاکید کرد: برای گذر موفق از مشکلات و چالش ها و اختلافات همواره باید گفت‌وگو را بعنوان یک اصل میان خود حاکم کنیم.
باقری تاکید کرد: مهم ترین تهدید کنونی در منطقه جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها در غزه است و مواجهه با تهدید صهیونیست‌ها و کمک به مردم مظلوم غزه هم وظیفه انسانی و اسلامی ما و هم حرکت در مسیر تامین ثبات و امنیت منطقه است.
مراد نورتلئو، معاون نخست‌ وزیر و وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این دیدار مجددا مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم کشورش را بابت ضایعه شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران ابراز داشت.
وی با اشاره به خاطره خوب سفر دکتر رئیسی و وزیر خارجه شهید به قزاقستان تاکید کرد: ما باید با تلاش مشترک مسیر ایشان در توسعه روابط را در راستای منافع و امنیت دو کشور ادامه دهیم.
وی افزود: عزم ما در مورد همکاری نزدیک با تهران راسخ است و ما شرکای خوبی در عرصه های منطقه ای در حمایت از یکدیگر هستیم.

http://sanatnews.ir/News/1/289056
Share

برچسب ها :  قزاقستان , ایران
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است