چهارشنبه 2 خرداد 1403

ادامه حملات در کرانه باختری

  تاريخ:بيست و نهم فروردين 1403 ساعت 13:10   |     کد : 288179   |     مشاهده: 137
درحالی که یورش نیروهای رژیم صهیونیستی و اقدامات متجاوزانه شهرک‌نشینان صهیونیست در کرانه باختری ادامه دارد، لندن و پاریس خشونت شهرک‌نشینان را محکوم کردند.
به گزارش ایسنا، نیروهای رژیم صهیونیستی در ادامه یورش‌های خود به کرانه باختری به روستای «مردا» در شمال «سلفیت» واقع در شمال کرانه باختری حمله کردند و به بازرسی تعدادی از منازل پرداختند.
طبق گزارش العربی الجدید، این روستا در معرض یورش‌های روزانه نیروهای اشغالگر است و ورودی‌های اصلی آن به صورت مکرر بسته می‌شود.
نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین به شهر «طوباس» در شمال کرانه باختری یورش بردند و در برخی محله‌های آن مستقر شدند.
نیروهای رژیم اشغالگر صبح امروز به مناطق زیادی از کرانه باختری از جمله شهر طوباس یورش برده و تعدادی از فلسطینی‌ها را بازداشت کردند.
در این راستا گردان طوباس وابسته به گردان‌های القدس اعلام کرد یک لودر نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به دست این نیروها در شهر طوباس افتاد.
در شهر الخلیل نیز لودرهای ارتش رژیم صهیونیستی منازل 2 فلسطینی را در «بنی نعیم» تخریب کردند.
در شهر نابلس نیز نیروهای رژیم صهیونیستی به روستای «روجیب» در شرق این شهر و شهرک «عقربا» یورش برده و تعدادی از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.
در این راستا وزارت خارجه انگلیس از افزایش خشونت هولناک شهرک‌نشینان در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.
وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد: حملات شهرک‌نشینان تندرو منجر به کشته شدن چهار فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۷۵ نفر و خسارت به املاک شده است. اقدامات خشونت آمیز شهرک‌نشینان غیرقابل قبول است و باید فورا متوقف شود. لندن اخیرا تحریم‌هایی را علیه تندروهای یهود اعمال کرد. این عملیات قتل و خشونت‌ها منجر به تشدید خشونت در کرانه باختری و منطقه در زمانی حساس می‌شود. اسرائیل باید آرامش را برقرار کند و تحقیقات فوری و شفافی را درباره تمام قتل‌ها انجام دهد و عاملان اقدامات خشونت آمیز را محاکمه کند.
وزارت خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: پاریس اقدامات خشونت آمیز شهرک‌نشینان یهود علیه غیرنظامیان فلسطینی در کرانه باختری را محکوم می‌کند.
وزارت خارجه فرانسه این اقدامات را غیرقابل قبول دانست.
وزارت خارجه فرانسه همچنین کشته شدن یک جوان صهیونیست در این منطقه قبل از حوادث اخیر را محکوم و اعلام کرد:‌ کشته شدن یک صهیونیست نمی‌تواند خشونت علیه غیرنظامیان فلسطینی را توجیه کند. ما از مقامات اسرائیلی می‌خواهیم عاملان این اقدامات خشونت آمیز را محاکمه کند.
اقدامات اخیر خشونت آمیز شهرک نشینان که به بهانه کشته شدن این جوان رخ داد که گفته می‌شود عضو یک گروه تروریستی یهودی بوده و دلایل کشته شدن وی نیز مبهم است، منجر به شهادت چهار فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شده است.
اخیرا شهرک‌نشینان صهیونیست به روستای «المغیر» در شرق شهر رام‌الله، واقع در مرکز کرانه باختری یورش بردند و بیش از ۴۰ منزل را به آتش کشیدند. شهرک نشینان صهیونیست از آن زمان حملات خود را به مناطق دیگر کرانه باختری با حمایت نیروهای رژیم صهیونیستی ادامه دادند.
حملات ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری از زمان جنگ غزه افزایش یافته و به شهادت ۴۶۳ فلسطینی و زخمی شدن ۴۷۵۰ نفر و بازداشت ۸۱۴۵ نفر دیگر منجر شده است.
برخی تحلیلگران معتقدند اقدام فعلی شهرک‌نشین‌ها در کرانه باختری در واقع طرحی برای کوچاندن فلسطینی‌ها و پاکسازی نژادی آنها همانند اتفاقی است که در «نکبة» (فاجعه) ۱۹۴۸ رخ داد و مجهز کردن هزاران شهرک‌نشین به سلاح، در واقع بخشی از این طرح است.

http://sanatnews.ir/News/1/288179
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است