پنج شنبه 30 فروردين 1403

بایدن: چین هنوز به روسیه سلاح نداده است

  تاريخ:ششم فروردين 1402 ساعت 12:55   |     کد : 274760   |     مشاهده: 184
رئیس جمهور آمریکا، ضمن تاکید بر اینکه چین هنوز به روسیه سلاحی تحویل نداده گفت این بدان معنی نیست که در آینده هم این کار را انجام نخواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک خود با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: در سه ماه گذشته شنیده‌ام که چین قرار است تسلیحات قابل توجهی در اختیار روسیه قرار دهد... آنها هنوز این کار را نکرده‌اند. اما به این معنی نیست که نخواهند کرد؛ اما هنوز این کار را نکرده‌اند. در صورتیکه اتفاقی بیفتد، غرب متحدتر خواهد بود. من چین را دست کم نمی‌گیرم. من روسیه را بی‌اهمیت نمی‌دانم.

او گفت احتمال می‌دهد گزارش‌های روابط نزدیک بین مسکو و پکن «اغراق‌آمیز» باشد.

در سفر هفته جاری شی جینپینگ، رئیس جمهور چین به مسکو، رهبران روسیه و چین از "ماهیت ویژه" روابط خود استقبال کردند، اما پکن متعهد به حمایت از نیروهای روسیه در اوکراین نشد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در اوایل این هفته تعمیق روابط بین چین و روسیه را رد کرد. بلینکن گفت که روسیه «بسیار شریک کوچکتر» در روابط است و خاطرنشان کرد که چین تاکنون از ارائه تسلیحات به مسکو برای جنگ در اوکراین خودداری کرده است. بلینکن در مورد چین گفت: ندیده‌ایم که آنها از این خط عبور کنند.

http://sanatnews.ir/News/1/274760
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است