جمعه 12 خرداد 1402

ماکرون: روسیه نباید پیروز شود

  تاريخ:بيست و يکم اسفند 1401 ساعت 09:50   |     کد : 274507   |     مشاهده: 46
نخست‌وزیر انگلیس معتقد است، جنگ در اوکراین بر سر میز مذاکره پایان خواهد یافت و قول داد از ولودیمیر زلنسکی حمایت کند تا در بهترین موقعیت ممکن وارد این گفت‌وگوها شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس گفته که اکنون زمان مذاکرات صلح نیست و بر حمایت‌های بیشتر از اوکراین به منظور تضمین دست بالای این کشور در صحنه نبرد تاکید کرده است.

اظهارات سوناک در نخستین نشست فرانسه-انگلیس پس از پنج سال انجام شد که نشان دهنده اختلاف فاحش بین نظرات او با بوریس جانسون، نخست وزیر سابق انگلیس درباره جنگ اوکراین است. جانسون با اعمال فشار بر سوناک بر ارسال جنگنده و تانک به کی‌یف برای کمک به اوکراین در جنگ با روسیه تاکید داشت.

سوناک در جریان دیدار و گفت‌وگو با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه همچنین گفت: ما آماده آموزش به نیروهای اوکراینی برای نحوه استفاده از این ظرفیت‌ها هستیم. همه اینها در جریان است. کاری که ما باید انجام دهیم این است که آنها را در بهترین موقعیت ممکن قرار دهیم تا گفت‌وگوها را در یک لحظه مناسب که برای آنها منطقی است، انجام دهند. در همین زمان باید به تامین منابع، آموزش و حمایتی که نیاز دارند تا به سمت جلو پیش بروند، بپردازیم و برای اوکراین منفعتی در صحنه نبرد ایجاد کنیم.

نخست وزیر انگلیس همچنین ابراز امیدواری کرد که یک فصل جدید در روابطش با فرانسه ایجاد شود و گفت که درونمای مشترک دو کشور درباره احیای صلح در اوکراین روابط بین پاریس و لندن را تعمیق و تقویت می‌کند.

در سال‌های گذشته و در دوران نخست وزیری جانسون، روابط بین دو کشور آنچنان خوب نبود و در دوران پاندمی کرونا، وخیم‌تر هم شد.

سوناک همچنین در یک نشست خبری در کاخ الیزه، فرانسه گفت: من و ماکرون بر آموزش تفنگداران اوکراینی، کمک به اوکراین برای نفع بردن از صحنه نبرد و همچنین پیروزی در این جنگ توافق کرده‌ایم.

ماکرون نیز گفت، می‌خواهد بهترین امکان روابط با انگلیس را داشته باشد اما باید پیامدهای بریگزیت را رفع و رجوع کنند. آنچه که امروز باید انجام بدهیم این است که در مواجهه با جنگ اوکراین و با توجه به تغییرات جوی و با هدف هماهنگی فعالیت‌های بین المللی خودمان، یک شراکت جدید امنیتی و دفاعی ایجاد کنیم. روسیه نمی‌تواند و نباید در این جنگ پیروز شود. ما به اوکراین و مردم این کشور از همان روز اول برای مقاومت هم از نظر اقتصادی، هم از نظر انسانی و هم نظامی کمک کرده‌ایم. ما همه کار انجام می‌دهیم تا این جنگ در سطح جهان گسترش پیدا نکند.

ماکرون ماه گذشته میلادی گفته بود، حمایت‌های نظامی از اوکراین با هدف آوردن روسیه بر سر میز مذاکره و ایجاد صلحی با دوام است.

http://sanatnews.ir/News//274507
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است