چهارشنبه 8 آذر 1402

اولین سرکنسول ایران در کاپان حکم خود را تقدیم کرد

  تاريخ:نهم مهر 1401 ساعت 10:51   |     کد : 270228   |     مشاهده: 260
ایسنا: سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان ارمنستان حکم انتصاب خود را تقدیم وزیر امور خارجه ارمنستان کرد.

مرتضی عابدین ورامین اولین سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان، در مراسمی با حضور ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، حکم انتصاب خود را به آرارات میرزویان وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان تقدیم کرد.

اولین سرکنسول ایران در کاپان حکم خود را تقدیم کرد

عابدین ورامین هنگام تقدیم حکم انتصاب خود، ابراز امیدواری کرد که فعالیت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کاپان به گسترش و تعمیق روزافزون روابط دو کشور در همه زمینه‌ها کمک کند.

همچنین میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان، تصمیم ایران به ایجاد سرکنسولگری در کاپان را نمود عینی اهتمام ایران به گسترش روابط با جمهوری ارمنستان و تلاش برای حفظ صلح و ثبات در منطقه دانست و بر آمادگی دولت ارمنستان برای حمایت کامل از فعالیت موفق سرکنسولگری ایران در کاپان تأکید کرد. وزیر امور خارجه ارمنستان با قدردانی از مواضع کشورمان درباره تحولات منطقه به گفتگوهای ثمربخش رهبران دو کشور از جمله در حاشیه نشست مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک اشاره کرد.

در این دیدار، حاضرین درباره زمینه‌های مختلف توسعه روابط دو کشور از جمله بخش‌های زیربنایی گفتگو کردند.

سفیر کشورمان در ارمنستان همچنین با مرور دیدارها و توافقات اخیر مقامات ارشد دو کشور، کمک به توسعه روابط اقتصادی دوجانبه، بهره‌برداری بهتر از فرصت‌های موجود و بهبود خدمات‌رسانی به اتباع هموطنان و فعالان اقتصادی به ویژه در استان سیونیک را از جمله اهداف جمهوری اسلامی ایران در ایجاد سرکنسولگری در کاپان بر شمرد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کاپان نیز با تشریح برنامه‌های مصوب سرکنسولگری از جمله کمک به جریان روابط اقتصادی مشترک، ابراز امیدواری کرد که فعالیت موفق سرکنسولگری نمودی از توجه جمهوری اسلامی ایران به حفظ صلح و ثبات و بهبود شرایط در منطقه قفقاز جنوبی باشد.

http://sanatnews.ir/News/1/270228
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است