جمعه 25 خرداد 1403
صنعت و معدن
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل مجتمع معدنی سرب و روی انگوران گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ کارخانه فرآوری سرب روی، خریدار مواد معدنی این معدن هستند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت البرز گفت: در ۳۰ ماه فعالیت دولت سیزدهم ۲۶۱ واحد صنعتی در البرز احیا شده است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استقرار صنایع با ارزش افزوده بالا برای ایجاد شهرک تخصصی پایینی دستی مس را مورد تاکید قرار داد.
به گزارش صنعت نیوز، رضا جدیدی گفت: بر اساس آخرین تحلیل‌ها و نقشه‌های در حوزه آمایش فعالیت‌های اکتشافی، در حال حاضر و با تداوم روند کنونی فرآیند دسترسی به زمین و استعلام‌های دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۴ قانون معادن، در خوشبینانه‌ترین حالت، امکان فعالیت متقاضیان ورود به حوزه اکتشاف و معدنکاری در کمتر از ۸ درصد مساحت کشور خواهد بود که با توجه به ظرفیت‌های خوب معدنی و تنوع ساختارهای زمین‌شناسی ایران، این مساحت مطلوب و امیدوارکننده نخواهد بود.
به گزارش صنعت نیوز، آمار تولید انواع محصولات زنجیره فولاد در نخستین ماه از سال جاری نشان می‌دهد که میزان تولید نسبت به همین ماه در سال گذشته رشد ۱.۱ تا ۱۰.۴ درصدی داشته که بیشترین آن متعلق به آهن اسفنجی است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از تدوین بسته حمایتی در بخش صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت که در حال حاضر ۱۲ درصد واحدهای شهرک‌های صنعتی راکد هستند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران از تولید گازوئیل و کربن سیاه حاصل از لجن آبگیری شده در فرایند تصفیه فاضلاب تصفیه‌خانه‌های پایتخت برای نخستین‌بار در ایران خبر داد و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم تولید این محصولات را عملیاتی کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وجود تعداد زیادی ماشین آلات مستهلک عمده ترین چالش بخش معدن کشور است و برای این منظور در بخش واردات مولفه هایی در نظر گرفته شده است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان توسعه نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) شرایط تخصصی و عمومی و فرآیند واگذاری پهنه‌های معدنی به بخش خصوصی را اعلام کرد.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: استخراج و تولید سنگ آهن شرکت‌های بزرگ کشور در نخستین ماه امسال به ترتیب ۴۰ و ۳۸ درصد افزایش یافته است.
به گزارش صنعت نیوز، مشاور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در امور بومی سازی و ساخت داخل از صرفه‌جویی ۸۳۸ میلیون دلاری حاصل از بومی سازی تجهیزات و قطعات بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال پهنه‌های معدنی در اختیار دستگاه‌های حاکمیتی به طور کامل آزاد خواهد شد.
به گزارش صنعت نیوز، در جلسه کمیسیون ملی صنف طلای کشور با مسئولان وزارت صمت، در مورد پنجره واحد ثبت اطلاعات در سامانه ها، رفع الزام ثبت موجودی اولیه طلا به جز واردات، صادرات و تولید طلای خام و رفع الزام ثبت آنی اطلاعات توافق شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: ارزش طرح‌های تکمیل شده و به بهره‌برداری رسیده بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته به ۱.۸ میلیارد دلار رسید.
به گزارش صنعت نیوز، بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، فناوری و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: ۲۶۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از سطح کشور طی برنامه پنج ساله هفتم توسعه، مورد پیمایش‌های چهارگانه زمین‌شناسی، اکتشافات ژئوشیمیایی، زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشافات به روش ژئوفیزیک هوابرد قرار می‌گیرد که مجموع پیمایش‌ها را به بیش از یک میلیون کیلومتر مربع خواهد رساند.
به گزارش صنعت نیوز، حفاری های اکتشافی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در سال گذشته با ثبت رکورد جدید به ۵۵۶ هزار متر رسید.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با نمایندگان استاندارد پاکستان دیدار و بر توسعه روابط تجاری در حوزه استاندارد بین این دو کشور تاکید کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) گفت: ایران و آفریقا نیازمند توسعه روابط تجاری در بخش معدن و صنایع هستند و این مهم مقدمه انجام سرمایه گذاری است.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در سال گذشته ۹ طرح پژوهشی- کاربردی را در حوزه معدن و صنایع معدنی تصویب کرده و در مرحله انعقاد قرار داده است.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است