چهارشنبه 12 مهر 1402
صنعت كشتيراني
به گزارش صنعت نیوز، معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیأت وزیران مربوط به پرداخت بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی از طریق واگذاری بخشی از سهام دولت در تعدادی از شرکت‌ها را به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.
به گزارش صنعت نیوز، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی نشان می‌دهد زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب برای کشورهای مسیر این کریدور، حدود ۳۰ درصد کمتر از کانال سوئز است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: بیش از ۴۰۰ دستگاه تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش ۱۰ هزارمیلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی برای افزایش رضایتمندی صاحبان کالا وبهبود کیفیت ارائه خدمات بندری به مشتریان در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) تامین شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی مطالعه امکان سنجی و جانمایی بندر جدید لنگه گفت: تکمیل این طرح بندری موجب توسعه بهره‌وری اقتصادی سواحل و ایجاد اشتغال پایدار در غرب استان می‌شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلودهی یک فروند بارج به ظرفیت هفت هزار تُن در بندرگاه چندمنظوره خمیر خبر داد و گفت: اسکله ۲ بندرگاه خمیر ظرفیت پذیرش شناورهایی با ۶.۵ متر آبخور را دارا است.
به گزارش صنعت نیوز، ایده تحقق کریدور جدید غلات طی ماه‌های گذشته با شتاب‌بخشی به روند تکمیل زیرساخت‌های کریدور شمال – جنوب مطرح شده است و اینکه غلات تولید شده در روسیه از مسیر ایران منتقل و پس از فرآوری در طول مسیر به خلیج فارس و بازارهای جهانی از جمله آفریقا و شرق آسیا راه یابند.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برنامه گروه برای جذب دریانوردان جدید و آموزش دانشجویان برای ورود به ناوگان کشتیرانی گفت: دریانوردان جدیدالورود به ناوگان کشتیرانی، با تعهد و توکل، مسیر رشد و بالندگی گروه را ادامه دهند.
به گزارش صنعت نیوز، فریدون پیشدار روز چهارشنبه در حاشیه به آب‌اندازی این سه فروند اسکله مسافری گردشگری افزود: عملیات ساخت این سه اسکله در راستای ایمن‌سازی رفت و آمد دریایی و افزایش ضریب ایمنی تردد و حمل و نقل مسافر و گردشگر انجام شد.
به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: با تصویب اعضای این کمیسیون، فعالیت‌های گمرکات در مرزهای زمینی، بنادر بزرگ و پر تردد کشور از ابتدای برنامه به صورت شبانه روزی خواهد بود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری دولت در حوزه ساخت و خرید شناور خبر داد و گفت: برخی از کشتی‌های جدید در راه انتقال به کشور است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ۲ سال اخیر نزدیک به ۲۶۰ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر کشور انجام و ۳۲ هزار فروند کشتی فقط از ابتدای امسال وارد بنادر کشور شده است.
به گزارش صنعت نیوز، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تشریح جزئیات سانحه آتش‌سوزی کشتی حامل گاز مایع در لنگرگاه عسلویه، از انجام عملیات اطفای حریق توسط شناورهای آتش‌خوار گروه کشتیرانی خبر داد و اعلام‌کرد: همه سرنشینان این کشتی به سلامت خارج شده اند و عملیات مهار آتش تحت نظر سازمان بنادر و دریانوردی ادامه دارد.
به گزارش صنعت نیوز، کشتی نفتکش شرکت ملی نفتکش ایران موفق به نجات ۶ سرنشین یک موتور لنج حادثه دیده در آب ‌های خلیج فارس شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از موافقت سازمان بنادر و دریانوردی با تمدید مجوز بهره برداری از ۲ سازه دریایی در نوار ساحلی محدوده شهرستان‌های ساری و بابلسر خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، رییس دفتر حقوقی وزارت راه و شهر سازی از الحاق اراضی جدید زیر مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد و گفت: تکمیل و تصویب طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کوچک در راستای توسعه اقتصاد دریا محور برنامه‌ریزی شده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه توسعه مبادلات تجاری کشور از طریق بندر امام خمینی (ره) از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: این بندر را می توان یکی از نقاط قوت توسعه صادرات محصولات پتروشیمی دانست.
به گزارش صنعت نیوز، سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: طی چهار ماهه نخست سال جاری، معادل ۶ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۵۶ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است.
به گزارش صنعت نیوز، بهره‌برداری از ۶۸ پروژه زیرساختی و تجهیزاتی در بخش دریایی به ارزش ۱۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال، ساخت و بهره‌برداری از ۱۱ پست اسکله در بنادر کشور، از مهمترین دستاوردهای دولت سیزدهم تا پایان خرداد ۱۴۰۲ در بخش حمل و نقل دریایی است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر بازرگانی شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بهشهر استان مازندران به فعالیت و تردد حدود ۷۰۰ فروند کشتی در دریای خزر اشاره کرد و گفت: طبق برنامه پنج ساله، باید سهم سه درصدی برابر با ۳۰میلیون دلار از تعمیرات کشتی های این دریا عملیاتی شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تشکیل پرونده برای ۲ هزار و ۷۰۰ متقاضی ثبت شناور صیادی در اداره ثبت شناورهای این اداره کل خبرداد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است