شنبه 9 مهر 1401
صنايع پيشرفته
به گزارش صنعت نیوز، نخبگان داخلی موفق به ساخت سرامیک های نسوز صنعتی شدند که از قابلیت تحمل دمای بسیار بالا برخوردار است.
به گزارش صنعت نیوز،عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی موفق به دریافت گواهینامه نانومقیاس برای فیلتر نمونه‌برداری از سیلیس کریستالی شد که در فرایند شناسایی کمی و کیفی آلاینده‌های هوا کاربرد دارد.
به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگران می‌گویند گوشت‌های آزمایشگاهی ساخته‌شده با میدان‌های مغناطیسی می‌توانند کارایی آن‌ها را به طور چشمگیری افزایش دهند و این تکنیک راهی سبزتر، ایمن‌تر و کارآمدتر برای اثبات جایگزین‌های گوشت ارائه می‌دهد.
به گزارش صنعت نیوز، کشتی برقی دومنظوره سی‌گلایدر (Seaglider) که توسط شرکت ریجنت (Regent) ساخته شده، اولین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان تایلندی حسگری ساختند که روی ماسک قرار گرفته و می‌تواند برخی پارامتر‌های مهم بدن را به صورت مستمر پایش کند.
به گزارش صنعت نیوز، محققان برای پلاستیک یکبار مصرف، جایگزینی بر پایه چوب تولید کرده اند که امیدوارند آن را در چند سال آینده به‌عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست ارائه کنند.
به گزارش صنعت نیوز، فرصتی مناسب جهت بازاریابی و فروش محصولات ایران‌ساخت با برپایی نمایشگاه تخصصی دانش‌بنیان سازی تولید در حوزه کشاورزی و صنعت به وجود آمده است.
به گزارش صنعت نیوز، تیمی از پژوهشگران یک پوشش مسی جدید برای از بین بردن هرچه سریعتر باکتری‌ها تولید کردند که برای سطوح در مراکز بهداشتی مناسب است.
به گزارش صنعت نیوز، گروهی از پژوهشگران از ساخت باتری‌های هیبریدی حاوی نانومواد کربنی خبر داده‌اند که بعد از ۱۸۰۰ بار شارژ، همچنان ۸۰ درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگران در حال تولید لباس‌های رباتیک ارزان قیمتی هستند که به کودکان مبتلا به فلج مغزی در کنترل حرکات بازوهایشان، کمک می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، یک شرکت دانش‌بنیان با فراهم کردن امکان کنترل از راه دور ساختمان ها، علاوه بر کمک به صرفه‌جویی در مصرف برق، توانسته میزان قابل توجهی صرفه‌جویی ارزی را برای کشور به ارمغان آورد.
به گزارش صنعت نیوز، فضاپیمای چندبار مصرف اروپا موسوم به « سوزی » (Susie) می‌تواند مأموریت‌های آینده اروپا به اعماق فضا را انجام دهد.
به گزارش صنعت نیوز، یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه دستگاه‌های انفجار الکتریکی در معادن، دستگاه هایی با ۹۸ درصد تجهیزات داخلی ساخته است.
به گزارش صنعت نیوز، مبدل مدار الکترونیکی جریان الکتریکی مستقیم را به جریان متناوب با فرکانس و ولتاژ دلخواه تبدیل می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، شرکت تایرسازی "گود یر" (Goodyear) در راستای همکاری با ناسا ، برای ماه‌نورد‌های برنامه آرتمیس، لاستیک‌های بدون باد خواهد ساخت.
به گزارش صنعت نیوز، محققان استرالیایی از تولید آلیاژ جدیدی با استفاده از فلز تیتانیوم خبر داده‌اند که استحکام مواد تهیه شده با استفاده از چاپگر‌های سه بعدی را به میزان چشمگیری ارتقا می‌دهد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان دانشکده‌های دندانپزشکی، مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه پنسیلوانیا طی یک پژوهش سیستمی را نمایش دادند که به طور خودکار می‌تواند باکتری‌های عامل پوسیدگی و پلاک دندان را از بین ببرد.
به گزارش صنعت نیوز، محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای اولین بار با بررسی امکان تولید جریان الکتریکی از بارگذاری تناوبی کششی و کمانش حاصل از آن در پیزوالکتریک (اثر فشاربرقی PVDF)، موفق به تولید محصولاتی شارژی با حرکات بدن انسان شدند.
به گزارش صنعت نیوز، پژوهشگران یک شرکت توانستند با دوربین جدید اشعه ایکس به نام آرگوس، به تکنسین‌های خنثی‌سازی بمب اجازه دهد تا از راه دور بسته‌های مشکوک را با وضوح بیشتر از همیشه تصویربرداری کنند.
به گزارش صنعت نیوز، یک کفی کفش هوشمند برای رصد اکسیژن خون افراد دیابتی توسط محقق ایرانی دانشگاه وسترن میشیگان ساخته شد.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است