شنبه 9 مهر 1401
صنعت و جامعه
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: عملیات اجرایی خط بای پس (گذرگاه فرعی) آبرسانی به همدان به طول ۱۶.۸ کیلومتر با موفقیت آزمایش و به بهره‌برداری رسید.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه فضای کسب و کار انرژی ساتبا از صرفه­‌جویی ۷۰۰ مگاواتی انرژی برق از طریق اصلاح سیستم روشنایی معابر شهری خبرداد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل توانیر گفت: قرارداد نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف امضا شده و این طرح اکنون در دست اجرا قرار دارد که بر اساس آن می‌توان با ارزیابی مصرف نسبت به قطع برق مشترکان پرمصرف اقدام کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر دفتر ایمنی شرکت توانیر گفت: بکارگیری تکنولوژی نوین و ایمن در صنعت برق امری مهم و ضروری است.
به گزارش صنعت نیوز، دبیر توسعه فناوری آب و انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری از اجرایی شدن این بازار در آینده نزدیک که می‌تواند راهکاری برای کاهش مصرف باشد خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز،سخنگوی صنعت آب، از رفع دائمی مشکل قطعی آب در شهر همدان و پایدار شدن شبکه آب این شهر تا پایان هفته خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل توانیر گفت: تا پایان مردادماه ۸۵۰ میلیارد تومان پاداش مدیریت مصرف به مشترکان خوش‌مصرف صنعت برق تعلق گرفته و پرداخت این پاداش‌ها تا پایان فصل تابستان ادامه دارد.
به گزارش صنعت نیوز،معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا گفت : بر اساس اصلاحیه بر چسب مصرف انرژی , کولرهایی که رتبه انرژی آن‌ها G,F,E بوده‌اند از این پس امکان تولید نخواهند داشت و سازمان ملی استاندارد و وزارت صمت به‌طور جدی مانع از تولید آنها خواهند شد.
به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی صنعت آب استان همدان از پایان اجرای خط انتقال ۱۶.۵ کیلومتری آبرسانی اضطراری همدان خبر داد
به گزارش صنعت نیوز، در راستای بهینه سازی مصرف انرژی و بهبود شاخص های زیست محیطی و مبلمان شهری، مدیران عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ و سازمان زیباسازی شهر تهران، تفاهم نامه همکاری مبادله کردند
به گزارش صنعت نیوز، بر اساس اعلام شرکت توانیر، در تابستان ۱۴۰۱ بیش از ۶۷۲ هزار دستگاه کنتور هوشمند در کشور نصب و راه‌اندازی شده که موجب رویت پذیری ۱۸ هزار مگاوات از بار مصرفی مشترکان برق شد.
به گزارش اخبار صنعت نیوز، شرکت گاز استان تهران از قطع موقت گاز در محدوده هایی از منطقه ۱۹ شهرداری تهران خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن ابراز رضایت از تعامل سازنده وزارت نیرو با صنایع سیمانی، از کاهش التهابات بازار سیمان به دلیل تأمین برق کافی در تابستان سال جاری خبر داد .
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به اینکه از شهریور سال گذشته تاکنون ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی بیش از چهار هزار مگاوات افزایش یافته است، گفت: ظرفیت این واحد‌ها به زودی با تبادل چندین پروژه جدید حدود ۱۵۰۰ مگاوات دیگر افزایش می‌یابد.
­به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا کشور گفت: میزان سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی در سیستان و بلوچستان ۲۵۰ میلیون دلار است.
به گزارش صنعت نیوز، آقای علی اکبر محرابیان گفت: عملیات اجرایی اصلاح شبکه آغاز شد تا آب از یک سامانه واحد به تمامی نقاط شهر همدان برسد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به تامین حدود ٨٢٠ لیتر بر ثانیه آب سالم و بهداشتی در شهرکرد، گفت: این کار عملیاتی که اجرای آن در حالت عادی به ۶ ماه زمان نیاز داشت در حدود یک هفته به بهره‌برداری رسید.
به گزارش صنعت نیوز، با برگزاری مانور بزرگ پایش مصرف برق دانشگاه‌های شهر تهران، ۱۰ مگاوات از بار پایه مصرف برق موسسات آموزش عالی پایتخت کاسته شد که دانشگاه‌های امیرکبیر، شهید بهشتی و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، بهترین کارنامه عملکرد را در مدیریت مصرف برق کسب کردند.
به گزارش صنعت نیوز، پیشرفت فیزیکی طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه در حال حاضر حدود ۸۸ درصد است و طرح مذکور از چهار جزء اصلی تشکیل شده است.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر نیرو گفت: فاز نخست ابرپروژه انتقال آب به همدان در هفته‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و پس از آن امیدواریم شاهد تامین آب کامل شهر همدان باشیم.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است