شنبه 9 مهر 1401
صنعت نفت و پتروشيمي
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ظرفیت تولید ۳ میلیون تنی محصولات پتروشیمی در ابتدای انقلاب امروز به مرز ۹۰ میلیون تن رسیده که حدود ۶۰ برابر شده است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست گفت: امسال در ایران‌پلاست شانزدهم، رکورد ایران‌پلاست‌های پیشین، چه از بُعد کمّی و چه کیفی جابه‌جا شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با هدف بررسی طرح‌ها و پروژه‌های صنعت نفت‌ در استان خوزستان و توانمندی‌های شرکت ملی حفاری ایران‌ صبح امروز وارد اهواز شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تأمین پایداری عملیات و بالا بردن قابلیت اطمینان عملکرد تجهیزات و تأسیسات نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و اساسی آنها و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای را از جمله اولویت‌های مدنظر برشمرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون اعلام کرد: کار تعمیر چاه آسیب‌دیده میدان نفتی شادگان آغاز شده و به‌زودی به‌ مدار تولید باز خواهد گشت.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل گروه پتروپارس از پایان حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان با طول ۳ هزار و ۳۷۹ متری خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، ساخت و نصب سازه چراغ دریایی چاه‌های ۵ تا ۸ سکوی نوروز با استفاده از امکانات موجود منطقه، توان علمی و دانش فنی مهندسان جوان این سکو انجام شد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در دیدار با جمعی از شاغلان و بازنشستگان صنعت نفت تأکید کرد: انضباط اقتصادی مانند توجه کامل به محاسبات بیمه‌ای، برای پایداری صندوق‌ها ضروری است.
به گزارش صنعت نیوز، هزار مترمکعب نفت سفید ویژه خوراک صنایع برای نخستین‌بار در رینگ داخلی بورس انرژی ایران معامله شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از تعمیر یک تجهیز کاربردی شناورهای ملکی با استفاده از توان متخصصان این شرکت خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، نشست بررسی الزام‌های مورد نیاز و برنامه‌ریزی‌های لازم به‌منظور رفع موانع پیش رو با هدف افزایش ظرفیت تولید نفت با حضور مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران در اهواز برگزار شد.
به گزارش صنعت نیوز، طرح پایلوت سبک‌سازی نفت فوق‌سنگین به‌عنوان یکی از طرح‌های فناورانه پژوهشگاه صنعت نفت به سفارش شرکت نفت و گاز اروندان برای نخستین‌بار در صنعت نفت کشور رونمایی شد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس گفت: لایسنس پلی‌پروپیلن در اجرای طرح PDH/PP پتروشیمی پارس به‌طور حتم داخلی است.
به گزارش صنعت نیوز، وزیر کشور با بیان اینکه آورده اولیه پتروشیمی گچساران سالانه ۸۰ میلیون دلار برای کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود، گفت: بهره‌برداری از این طرح نقش مهمی در بهبود رشد اقتصادی این استان دارد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به ظرفیت استخراج گاز از میدان‌های خلیج‌فارس گفت: در طی سال‌های پیش بیشتر نگاه‌ها به برداشت نفت از میدان‌های خلیج فارس بوده است، اما آمارها نشان می‌دهد باید به سمت توسعه و تولید گاز در این میدان‌ها حرکت کنیم.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در نشست مشترک با مشاور مدیر عامل شرکت ملی نفت در امور بانوان، بر تصحیح و ایجاد زمینه قانونی به‌منظور تسهیل ارائه امکانات و خدمات بهتر به بانوان و خانواده‌های همکاران ستادی و عملیاتی تأکید کرد.
به گزارش صنعت نیوز، چاه شماره ۲۷ میدان نفتی رامشیر از طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید ۲۸ میدان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب راه‌اندازی شدبا تلاش شبانه‌روزی مهندسان و متخصصان داخلی شرکت اویک تا حدود ۲ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده شود.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تاکنون ۱۰ میلیون بشکه میعانات گازی در طرح مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی پس از شیرین‌سازی صادر شده است، گفت: سرمایه‌گذاری انجام‌شده در این طرح طی سه تا چهار ماه باز می‌گردد.
به گزارش صنعت نیوز، طرح ارغوان‌گستر ایلام به‌عنوان تولیدکننده محصول ارزشمند پلی‌پروپیلن در هلدینگ خلیج‌فارس همسو با اهداف جلوگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش، تابستان ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر منابع انسانی شرکت نفت مناطق مرکزی از سامان‌دهی و تبدیل وضعیت هزار و ۵۸۸ نفر در قالب اجرای بند (و) ایثارگری، نیروهای ارکان ثالث بند (د) تبصره ۲۰ و جذب دانش‌آموختگان برتر دانشگاه صنعت نفت خبر داد
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است