شنبه 9 مهر 1401
صنعت و معدن
به گزارش صنعت نیوز، براساس پیش بینی مرکز پژوهش‌های مجلس، بخش صنعت رشد ۴/۶ درصدی و بخش معدن رشد ۹/۷ درصدی را در سال ۱۴۰۱ تجربه خواهند کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به وجود زیرساخت‌های طرح فولاد زاگرس اندیمشک گفت: وجود امکاناتی همچون انرژی و راه‌های دسترسی، این طرح را توجیه پذیر و اقتصادی می‌کند.
به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اجرای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی با تاکید بر حرکت به سمت اعماق بیشتر در اکتشافات معدنی، در سه استان کشور در دستور کار است.
به گزارش صنعت نیوز، نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی تهران گفت: توسعه سرمایه گذای در اکتشاف، نیازمند تعیین ضوابط مشخص از سوی سازمان انرژی اتمی، منابع طبیعی و محیط زیست است.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان سرب و روی ایران گفت: معادن بسیار زیاد و متنوع جزو مزیت‌های نسبی کشور محسوب می‌شود، اما بستر لازم که همان، رقابت باشد در بخش معدن بسیار ضعیف است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت، در حکمی، «مهدی حمیدی» را به سمت «سرپرست دفترکل بهره‌برداری معادن» منصوب کرد.
به گزارش صنعت نیوز، رئیس هیئت عامل ایمیدرو بر لزوم ایجاد جذابیت و انگیزه در بسته‌های سرمایه گذاری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس تاکید کرد.
به گزارش صنعت نیوز، در چهار ماهه نخست ۱۴۰۱، حدود ۳۴.۵ میلیون دلار انواع ماشین آلات معدنی و راهسازی وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۳.۲ درصدی داشته است.
به گزارش صنعت نیوز، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از افت ۱۰ درصدی تولید فولاد در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی وزارت صمت گفت: در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ شرکت ایمیدرو آگهی مناقصه بهره برداری از معدن ققنوس یک را منتشر کرده و اکنون اقدامات واگذاری به بهره بردار جدید در حال انجام است.
به گزارش صنعت نیوز، مجری طرح گوهرسنگ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سهم کشورمان از تجارت جهانی گوهرسنگ را کمتر از یک دهم درصد عنوان کرد و گفت: اصلاح قوانین کلید ورود به بازار جهانی این کالای ارزشمند است.
به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، از کشف یک میلیارد تن ذخایر جدید مس در منطقه آذربایجان شرقی خبر داد.
به گزارش صنعت نیوز، تفاهم نامه همکاری میان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اتاق بازرگانی مغولستان در موضوع خرید و فروش مواد معدنی و بهره برداری معادن، امضا شد.
به گزارش صنعت نیوز، تفاهم نامه همکاری میان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اتاق بازرگانی مغولستان در موضوع خرید و فروش مواد معدنی و بهره برداری معادن، امضا شد.
به گزارش صنعت نیوز، مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با حضور در مقایسات بین آزمایشگاهی بین المللی شرکت GEOSTATE استرالیا، رتبه A در بخش آنالیز خاک جامد را کسب کرد.
به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل شرکت آلومینای ایران گفت: معدن تاش، مشکل قانونی و زیست محیطی ندارد و سازمان‌های ذیربط، وجود آلودگی در این معدن را تایید نکرده اند.
به گزارش صنعت نیوز، راهبر مجتمع سنگ آهک پیربکران گفت: این مجتمع ۲ طرح توسعه‌ای را پس از واگذاری، اجرا کرده است.
به گزارش صنعت نیوز، ایمیدرو با همراهی شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه و در راستای تحقق اهداف "ساخت داخل"، بومی سازی افزون بر ۵۲۵ میلیون دلار در بخش قطعات و تجهیرات تولید حوزه معدن و صنایع معدنی را طی امسال هدفگذاری کرده است.
به گزارش صنعت نیوز، معاون امور معادن وزارت صمت گفت: ۶ هزار معدن غیر فعال در کشور داریم که عمدتا به این علت که برداشت از آنها صرفه اقتصادی ندارد، تعطیل شده اند.
به گزارش صنعت نیوز، روش استخراج انواع مواد معدنی در بیشترمعادن کشوربه صورت آتشباری (انفجار) است این در حالی است که در برخی کشور‌ها اگر ماده معدنی کشف شده گوهر سنگ باشد برای اینکه به کانی آسیب وارد نشود از روش‌های جدید استخراج مانند (واتر جیت) استفاده می‌شود.
انتها123456
کليه حقوق محفوظ و متعلق به پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز ميباشد
نقل مطالب و اخبار با ذکر منبع بلامانع است