جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 30 شهريور 1393     
ادعای واشنگتن‌تایمزدرباره نیروهای ویژه سپاه

تسنیم: روزنامه واشنگتن تایمز آمریکا به نقل از یک مقام نزدیک به جامعه عملیات‌های ویژه آمریکا مدعی شد برخی از اعضای نیروهای نخبه قدس ماه گذشته و زمانی که عراقی‌ها سد استراتژیک موصل را آزاد کردند، در منطقه مستقر شده بودند. عراقی‌های در این عملیات از پشتیبانی هوایی آمریکا برخوردار بودند.

یک مقام ارشد دفاعی نیز مدعی شد: "ما می‌دانیم که نیروهای قدس در عراق فعال هستند. ما می‌دانیم که آنها در برخی کارها به نیروهای عراقی یاری رسانده و با آنها همکاری دارند. بخش اعظمی از فعالیت‌های نیروهای قدس بر روی شبه‌نظامی‌های شیعه متمرکز است."

منبع نزدیک به جامعه عملیات‌های ویژه مدعی شد که نیروهای قدس "نیروهای اصلی بودند که سد [موصل] را تحت کنترل درآوردند."

الیسا اسمیت، از سخنگویان پنتاگون، نیز در گفتگو با واشنگتن‌تایمز گفت: "ما مطلع هستیم که ایران تعدادی پرسنل به عراق فرستاده و این افراد در حال آموزش و ارائه مشورت به نیروهای امنیتی و شبه‌نظامی‌های عراقی هستند. ما همچنین می‌دانیم که ایران مقداری تجهیزات، تسلیحات، مهمات و نیز هواپیمای جنگی در اختیار نیروهای ارتش عراق گذاشته است."

"ما به وضوح اعلام کرده‌ایم که داعش نه تنها تهدیدی برای آمریکا بلکه تهدیدی فوری برای تمام منطقه است. ما اعتقاد داریم که تمام کشورها، صرف‌نظر از تفاوت‌های‌شان باید برای دستیابی به هدف تضعیف و در نهایت نابودی داعش تلاش کنند."
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: