جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 23 دی 1400     
واکنش انگلیس به مذاکرات ناتو و روسیه

ایسنا نوشت: به دنبال مذاکرات ناتو و روسیه، وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای تاکید کرد، لندن و متحدان ناتو صریحا به مسکو اعلام کردند که بسیج نظامی‌اش در نزدیکی مرز اوکراین و الحاق غیرقانونی شبه‌جزیره کریمه غیرقابل قبول هستند.
 
به گزارش آی نیوز، لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلیس در این بیانیه گفت: انگلیس و متحدانمان صریحا به روسیه اعلام کردند که بسیج نظامی‌اش در نزدیکی مرز اوکراین و الحاق غیرقانونی شبه‌جزیره کریمه غیرقابل قبول هستند. ما اقدامات تهاجمی و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده روسیه را محکوم می‌کنیم.
 
وی افزود: یک حمله نظامی دیگر به اوکراین یک اشتباه استراتژیک بزرگ است و هزینه بالایی برای اقتصاد روسیه خواهد داشت و شامل تحریم‌های هماهنگ نیز می‌شود. باتلاق یک درگیری طولانی مدت جان‌های زیادی را خواهد گرفت و به جوامع هر دو طرف لطمه خواهد زد. این واقعیت درگیری‌های مسلحانه است درست مثل همان‌هایی که در گذشته شاهد بوده‌ایم.
 
لیز تراس در ادامه گفت: انگلیس و متحدانمان در حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین متحد هستند و ما شدیدا با رفتارهای تهدیدآمیز کرملین مخالف هستیم.
 
وی افزود: آنچه قرار است رخ دهد قطعا برای صلح و امنیت اروپا بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. تنها راه رو به جلو برای روسیه کاهش تنش‌ها و مشارکت در مذاکرات معنادار و واقعی است.
 
در حالی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به بسیج هزاران نیروی خود در مرز اوکراین ادامه می‌دهد، مذاکرات روز چهارشنبه ناتو و روسیه با پیشرفت بسیار اندکی به بن‌بست ختم شد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: