جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 23 دی 1400     
تحویل ناقص واحدهای مسکن مهر

 به گزارش صنعت نیوز،مسکن مهر طرحی بود که در کنار تمام نقاط قوتش در صاحب خانه کردن مردم نقاط ضعفی هم داشت که همچنان این نقاط ضعف در واحدهای تحویلی وجود دارد و پرونده آن بسته نشده است.

مسکن مهر بزرگترین طرح عمرانی کشور برای خانه دار کردن مردم بودکه البته در کنار نقاط ضعف بسیارش نقاط قوتی هم داشت اما عملکرد ضعیف مسئولان این طرح باعث شده تا واحدهای ناتمام از دولتی به دولتی دیگر واگذار شود.
 
پیگیری های مردمی باعث شد تا من هم به سراغ یکی از این مسکن مهرها بروم و نگاهی به روند تحویلی آن بپردازم که متاسفانه با واحدهایی روبرو شدم که با مشکلات بسیار و حتی در حالی که هنوز دروضعیت گچ و خاک بودند تحویل مردم شده بودند وبعضی از آنها حتی آب، برق و گازشان هم وصل نشده بود.
 
ساکنان این محله ها که اکثرا کارگاه های ساختمانی بود و به طور معمول در کوچه های خاکیش جز کارگران ساختمانی که در حال جابجایی مصالح هستند چیزی دیگری نمی شد دید ما را به واحدهای تحویل گرفته شده شان بردند.
 
در یکی از این واحدهای کاشی واحدهای در سه رنگ مختلف کار شده بود وبه گفته مالک وقتی که به این نوع ترکیب رنگ اعتراض کرده بود مدیر شرکت عمرانی به او گفته بود که بدلیل کمبود کاشی مجبور شده که این کار را انجام دهد و حاضر به تغییر آن هم نیست.
 
نکته مهم اینجاست که این تنها مشکل واحد تحویل شده نبود و در حالی که ما در مورد رنگ کاشی ها صحبت می کردیم کارگران اطراف ما در حال سفید کاری و گچ کاری بودند.
 
شاید قابل باور نباشد اما واحدی که نه گچ کاری شده بود، نه درب ورودی آن نصب شده بود، نه راه پله آن کامل شده بود و نه حتی آسانسور ساختمانش نصب شده بود به عنوان یک واحد تکمیل در یک بلوک کامل شده تحویل مالک گشته بود.
واحدهایی که ما به سراغ آنها رفتیم هیچ کدام انشعابات فعال نداشتند و بعضی از افراد که در آن ساکن شده بودند هم برای مثال از گاز کپسول استفاده می کردند.
 
حتی بعضی از واحدها برق را از سرتیر گرفته بودند تا بتوانند خانه خود را روشن کنند چرا که شرکت عمرانی نقشه های گاز را در اختیارشان قرار نمیداد و یا شرایط کوچه همچنان آماده کشیدن سیم برق نبود و همه اینها باعث شده بود که تنها در یک کارگاه حدواً 500 واحدی 150 خانوار در این شرایط سخت زندگی کنند.
 
با مالک شرکت عمرانی تماس گرفتیم تا علت این مشکلات را جویان شویم اما او ضمن اینکه تلفن را به روی ما قطع کرد به ما گفت: دیگر با من تماس نگیرید چرا که من مدیرعامل هستم و نقشی در ساخت و ساز و نظارت بر روی کارگاه های زیردست خود ندارم.
 
پس از قطع تلفن با مسئول کارگاه ساختمانی تماس گرفتیم که درباره علت تحویل واحدهای ناتمام به ما گفت: دستگاه های بالای سری ما به ما اصرار می کنند که این واحدها را هر طور که شده در هر شرایطی تحویل دهید و ما هم هر چه به آنها می گویم که خانه های آماده تحویل نیست آنها از ما می خواهند که واحدها را تحویل دهیم و پس از اسکان مالکان طی یک تا دو ماه مشکلات آنها را برطرف کنیم.
 
وی ادامه داد: ما هم قبول داریم که واحدهای ما ناقص است و شرایط تحویل را ندارد اما دستگاه های ناظر بر ما به ما اعلام کردند که در صورتی که واحدها را تحویل ندهیم انگار به امضای آنها توهین کردیم و این برایمان تبعات خواهد داشت.
 
این مطالب را با آقای پیرفرشی سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس در میان گذاشتیم و علت را جویا شدیم.
 
وی گفت: من از اتفاقات افتاده در فاز هشت پردیس اطلاعی ندارم اما در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهم کرد وطی یک تا دو ماه آینده مشکلات این منطقه بر طرف خواهد شد.
 
ما حتما طی دو ماه آینده مشکلات این شهرک را دوباره زیر ذره بین می بریم و بررسی میکنیم که آیا برطرف شده است یا نه اما مسکن مهر طرحی بود با نقاط قوت و ضعف بسیار و مسئولان شاید بهتر باشد که از نقاط قوت آن استفاده کنند وتلاش کنند تا نقاط ضعف آن در طرح جدید مسکن دولت سیزدهیم وجود نداشته باشد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: