جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 22 دی 1400     
توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی در بازار

 به گزارش صنعت نیوز،مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: ظرف ۱۰ روز گذشته تولید ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی اعم از هندی، تایلندی و پاکستانی به منظور تأمین سطح عرضه و ایجاد تعادل در بازار عرضه شد.

آقای یزدان سیف با اشاره به این که بخشی از این کالا از طریق استانداری‌ها و تعاونی‌های مصرف شهر توزیع می‌شود افزود: بخش دیگر نیز در شبکه‌های تحت پوشش از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دسترس شهروندان خواهد بود.
 
وی گفت: با توزیع این مقدار بازار برنج هم به آرامش خواهد رسید ضمن این که در حوزه برنج محدودیتی نداریم و ذخایر مناسب است و جریان تأمین از طریق بخش دولتی و خصوصی ادامه دارد.
 
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی افزود: امیدواریم برنج داخلی هم به تبعیت این عرضه کاهش قیمت داشته باشد.
 
آقای سیف با اشاره به این که افزایش قیمت برنج داخلی به خاطر فاصله گرفتن از فصل برداشت و کاهش تولید با توجه به خشکسالی بی سابقه بوده است گفت: افزایش هزینه‌های تولید نیز عاملی مؤثر در افزایش قیمت برنج است.
 
وی افزود: کاهش تولید و عدم تعادل عرضه و تقاضا در خصوص برنج داخلی که جایگزین هم ندارد به افزایش قیمت این محصول دامن زده است.
 
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: ضریب تبعیت برنج داخلی از خارجی بسیار پایین است، اما به هر صورت برنج وارداتی جانشینی برای داخلی است و امیدواریم افزایش عرضه این محصول بر قیمت برنج داخلی نیز تأثیر بگذارد.
 
سیف گفت: تا وقتی که بازار به آرامش برسد با توجه به وجود ذخایر مناسب، عرضه برنج وارداتی ادامه می‌یابد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: