جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 14 اسفند 1387     
عدم حمايت بانكهاي كشور از خودروسازان داخلي

به گزارش صنعت نیوز به نقل از خبرخودرو ، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد : قیمت خودرو با توجه به افزایش نرخ تورم در سال جاری کاهش نمی یابد.

احمد قلعه بانی گفت :زمانی که قیمت مواد اولیه افزایش پیدا کرده بود ،خودروسازان داخلی قیمت خودروها را افزایش ندادند که با کمی کاهش قیمت مواد اولیه بخواهیم قیمت خودروها را کاهش دهیم.

قلعه بانی خاطرنشان کرد :درهمه جای دنیا بانک ها برای سرمایه در گردش خودروسازان کمک می کنند درحالی که در ایران بانک ها به خودروسازان هیچ کمکی نمی کنند.

وی تصریح کرد: از سال 77 تا 87 دستمزدها سالانه حدود 22 درصد افزایش یافته است و روند نرخ ارز در این دوره حدود 8 درصد افزایش داشت در حالی که قیمت خودرو در 10 سال اخیر افزایش چندانی نداشته است.

قلعه بانی ادامه داد :نرخ بهره در کشورهای دنیا بسیار ناچیز ، و در ایران 19 درصد است.

وی گفت :با توجه به فضای کسب و کار صنعتی ، خودروسازی کشور از لحاظ اشتغال، تولید ، صادرات و رشد کاهش قیمت نسبت به سایر صنایع موفق تر عمل کرده که ناشی از افزایش بهره وری در بنگاه های صنعتی است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد : قبل از سال 72 حدود 100 نمایندگی خدمات پس از فروش در ایران فعالیت می کرد که درحال حاضربه دو هزار نمایندگی مجاز افزایش یافته است.

قلعه بانی با اشاره به اینکه درسال های اخیر کیفیت و صادرات خودروهای داخل رشد چشمگیری داشته است ،‌تاکید کرد :چنانچه خودروهای ایرانی فاقد کیفیت بودند مورد استقبال کشور های مختلف قرار نمی گرفتند.

وی گفت: استاندارد خودروها در موسسه استاندارد ایران که مستقل از شرکت های خودروسازی است صادر می شود و اگر کیفیت خودروی پایین باشد مانع تولید می شوند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: