جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،نشست مجازی معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان، با هدف بررسی زمینه‌های توسعه همکاری‌ های بندری و دریایی و اجرایی‌سازی توافقات انجام شده، برگزار شد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: خط منظم کشتیرانی چابهار ـ هند هر ۱۵ روز یکبار به صورت منظم راه اندازی شده تا صاحبان کالا با یک تعلق خاطر بار خود را به این بندر حمل کنند.

به گزارش صنعت نیوز،الزامات جدید کنوانسیون بین المللی آب توازن کشتی‌ها BWMS که در سال ۲۰۰۴ توسط IMO تصویب شده، از تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ برای کشتی‌ها الزامی می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز،معاون بندری و امور اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلودهی بیستمین کشتی روغن نباتی با ظرفیت ۶۲ هزار تن در پایانه اختصاصی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل کشتیرانی والفجر از برقراری خط منظم کانتینری این شرکت در مسیر ایران به هندوستان خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،اوراق کشتی‌های فله‌بر در سال ۲۰۲۱ به پایین‌ترین حد خود در پنج سال اخیر رسید. اما اوراق تانکر‌های نفتی افزایش یافت. در این سال هیچ کشتی کانتینری اسقاط نشد.

به گزارش صنعت نیوز،محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: استفاده مطلوب از بندر چابهار و احیاء کریدور شمال- جنوب از طریق آن فرصتی طلایی برای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان از پهلوگیری همزمان چهار فروند کشتی اقیانوس پیما حامل ذرت در بندر امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،کشتی سازان چینی سال ۲۰۲۲ را با دریافت سفارش ساخت ۶ کشتی LNG به ارزش ۱، ۱ میلیارد دلار برای ژاپن آغاز کرد‌ند.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری سه فروند کشتی اقیانوس پیما حامل گندم در بندرگاه امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،حمل و نقل کانتینری در سال ۲۰۲۱ با افزایش قیمت مواجه شد و سود‌های کلانی را نصیب شرکت‌های کشتیرانی کرد این صنعت دارای هزینه‌هایی سربار، نامرئی و کمتر شناخته شده‌ای است که بسیاری اوقات به چشم نمی‌آید، اما این قبیل هزینه‌های اضافی بارِ مالی زیادی را به صنعت حمل و نقل کانتینری وارد می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،چین با دریافت ۵۰ درصد کل سفارشات ساخت کشتی حهان در سال ۲۰۲۱ از کرۀ جنوبی پیشی گرفت.

به گزارش صنعت نیوز،کشتی‌ها به ویژه کشتی‌های کانتینری برای پاسخ به اشتهای بازار روز به روز بزرگتر می‌شوند. اما در حاشیۀ بزرگ شدن کشتی‌ها چالش‌هایی نیز وجود دارد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیرکل و مدیر منطقه ویژه اقتصادی آستارا با اشاره به رشد ۳۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری بندر آستارا در ۹ ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: میزان ورودی کشتی به این بندر نیز با ۱۱۱ فروند کشتی ۱۴ درصد رشد داشت.

به گزارش صنعت نیوز،سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن جزئیات بیشتری را درباره توقیف یک فروند کشتی اماراتی حامل سلاح و تجهیزات نظامی در آب‌های سرزمینی کشورش را اعلام و تشریح کرد.

به گزارش صنعت نیوز،استفاده از بادبان خودکار به صورت پارافویل در کشتی های تجاری و بهره گیری از نیروی محرکه باد می تواند باعث کاهش ۲۰ درصدی در مصرف سوخت کشتی شود.

به گزارش صنعت نیوز،اولین کشتی کانتینری با ظرفیت حمل بیش از ۲۴ هزار تی‌ای‌یو برای خط کشتیرانی تایوانی اورگرین ساخته شد.

به گزارش صنعت نیوز،اوکراین از امروز اول ژانویه قانون جدیدش در زمینه حمل‌و‌نقل در آب‌های درون مرزی‌اش که با تعیین فرآیند دسترسی کشتی‌های خارجی به آب‌های درون مرزی خود، دسترسی روسیه به این آب‌ها را ممنوع می‌سازد، اجرایی کرد.

به گزارش صنعت نیوز،سفر ۷۰ کشتی تفریحی آمریکایی به منظور بررسی موارد ابتلا به سویه جدید کووید ۱۹ (اُمیکرون) به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش صنعت نیوز،معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر رفع موانع و مشکلات صنایع کشتی‌سازی در استان بوشهر را یکی از اولویت‌های جدی این اداره کل دانست و گفت: برای فراهم شدن امکانات و تسهیلات لازم اقدامات مهم و موثری انجام شده است.