جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 


به گزارش صنعت نیوز،محققان فلز عجیب جدیدی کشف کرده‌اند که می‌تواند کلید توضیح پدیده‌ای باشد که براي دهه‌ها محققان را به دردسر انداخته است.

به گزارش صنعت نیوز،شرکتی دانش‌بنیان محصولی ساخته است که باعث بالاتر رفتن تولید آمونیاک در صنعت می‌شود و از هدر رفتن آن نیز جلوگیری می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،با تلاش نخبگان شرکت دانش بنیاني نانو رنگ های عایق حرارتی با قابلیت استفاده در سطوح مختلف بومی سازی شد.

به گزارش صنعت نیوز،دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از صادرات ۳ آب شیرین‌کن خورشیدی که به همت محققان شرکت‌های دانش بنیان و فناوری نانو به تولید رسیده به فیلیپین خبر داد.

به گزارش صنعت نیوز،جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف پهپادی ساخته‌اند که با پرواز بر روی خطوط انتقال گاز، با صرف زمان و هزینه کمتر این خطوط را بررسی و نشت‌یابی می‌کند.

به گزارش صنعت نیوز،در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاورد‌های فناوری نانو بیش از ۵۰ محصول جدیدِ این حوزه رونمایی شد.

به گزارش صنعت نیوز،رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی: برای افزايش ماندگاری میوه ها جهت توسعه صادرات محصولات باغی، ورقه های ضد قارچی رهاینده کنترل شده دی اکسید گوگرد تولید شد.

به گزارش صنعت نیوز،محققان یک شرکت دانش بنیان «اینورتر» یا سامانه تامین برق اضطراری مترو را به تولید می‌رسانند.

به گزارش صنعت نیوز،یک شرکت فناور داخلی موفق به طراحی و تولید لباس مخصوص غیرسربی دفع کننده اشعه ایکس مورد استفاده کادر درمان مستقر در بخش‌های مختلف درمانی از جمله رادیولوژی، کاردیوگرافی و آنژیوگرافی شد.

به گزارش صنعت نیوز،محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی سیستمی براي کاهش مصرف انرژی در سیستم شناوری قطار شدند.

به گزارش صنعت نیوز،یک شرکت دانش بنیان موفق به کسب دانش فنی سنتز و راه اندازی خط تولید صنعتی یکی از پلیمر های وارداتی شده است.

به گزارش صنعت نیوز،شرکت مادرتخصصی ساتکاب، با شرکت‌های ایران ترانسفو، نیروترانس و پارس سوئیچ، تفاهم‌نامه‌ای در خصوص تسریع و تسهیل ساختِ محصولِ «تپ چنجر» با هدف خودکفایی و حمایت از این محصول منعقد کرد.

به گزارش صنعت نیوز،متخصصان داخلی موفق به بومی سازی دستگاه تولید ذغال فشرده بدون نیاز به قطع درختان شدند.

به گزارش صنعت نیوز،ماهواره بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی را با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

به گزارش صنعت نیوز،مدیر گروه جنین شناسی پژوهشگاه ابن سینا گفت: با تلاش محققان این پژوهشگاه بیش از ۳ هزار جنین گاو با تمرکز بر گونه مزرعه‌ای از نژاد‌های ممتاز جرزی (jersey cattle) و لیموزین در کشور تولید شد.

به گزارش صنعت نیوز،پروفسور ژاپنی نمایشگر تلویزیونی قابل لیسیدن ساخته که با کمک یک فناوری نوین طعم غذا‌های مختلف را روی یک ورقه بهداشتی روی نمایشگر عرضه می‌کند تا تماشاچی آن را بچشد.

به گزارش صنعت نیوز،متخصصان ایرانی موفق شدند با طراحی و ساخت یک گردنبند هوشمند، کاربردی متفاوت از هوش مصنوعی را در دامداری تعبیر کنند.

به گزارش صنعت نیوز،محققان نوع جدیدی از باتری را ساخته‌اند که هم انعطاف‌پذیر است و هم قابل شست‌وشو. این باتری در عین حال که قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی است، می‌تواند به میزان دو برابر طول معمول خود پیچانده و کشیده شود.

به گزارش صنعت نیوز،دانشمندان ایرانی داروی "گلوتریو" (Glotrio) اولین ترکیب سه داروی دیابت را در داخل کشور تولید کردند که جزو دارو‌های نوین در جهان برای کنترل موثر قند خون محسوب می‌شود.

به گزارش صنعت نیوز،یکی از مصادیق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای، استفاده از پرتودهی در صنعت کشاورزی است.