پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


نخستین کنگره بین المللی صنعت و بازارسازهای نوین برگزار می شود
تاريخ خبر: دوشنبه، 22 شهريور 1400 ساعت: 12:38

 به گزارش صنعت نیوز،رییس اولین کنگره و نمایشگاه بین المللی صنعت و بازارساز‌های نوین از ارایه راهکار‌های علمی پژوهشی برای افزایش فروش مجازی صنایع مختلف در کشور و کمک به رونق اقتصادی آن‌ها در سهم بازار در فضای دیجیتال مارکتینگ خبرداد.

دکتر حسین پور بشاش رئیس کنگره اظهار داشت: به دلیل شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا، تحریم‌ها و رکود اقتصادی، بسیاری از صنایع در کشور با مشکل فروش مواجه شده‌اند که ما تلاش کرده‌ایم با استفاده از پژوهش‌های کاربردی و راهکار‌های عملیاتی در زمینه فضای دیجیتال مارکتینگ اقداماتی را به منظور کمک به صنایع مختلف و توسعه اشتغال دانش آموختگاه دانشگاهی انجام دهیم.
 
در ادامه دکتر کیانی منش دبیر علمی کنگره با بیان این که فعالان حدود ۱۵ رشته از صنایع کوچک، متوسط و بزرگ به طور کلی از اهداف و مخاطبان در کنگره صنعت و بازارساز‌های نوین هستند، گفت: صنایع پزشکی، کشاورزی، معدنی، فلزی و غیرفلزی، صنعت بانک و بیمه، ساختمان و... از جمله رشته صنایع هدف محسوب می‌شوند.
 
دکتر کامران کیانی منش، رییس دانشگاه عالی انفورماتیک ایران اضافه کرد: برخی از صنایع گام‌هایی را جهت افزایش فروش خود با استفاده از فضای دیجیتال آغاز کرده‌اند و برخی از صنایع نیز همچنان به صورت سنتی، تدریجاً به سمت فروش‌های آنلاین رفته اند:لذا هدف ما این است که از طریق کنگره، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه جنبی این کنگره در حوزه دیجیتال به صورت علمی و عملی کمک کنیم تا صنایع بتوانند در این شرایط رکود اقتصادی، فروش خود را افزایش دهند.
 
دکتر سارا شفیعی، دبیر اجرایی کنگره نیز با اشاره به اینکه نخستین کنگره و نمایشگاه صنعت و بازارساز‌های نوین ۱۵ تا ۱۸ اسفند برگزار خواهد شد، گفت: این کنگره به صورت بین المللی و با حضور فعالانی از صنایع کشور‌های همسایه و همچنین کشور‌های اروپایی به صورت مجازی و حضوری برپا خواهد شد.
 
شروین مسگر‌ها، دبیر کنگره خاطرنشان کرد: این کنگره با حمایت وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، وزارت علوم، وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی ایران و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان‌هایی مانند سازمان محیط زیست وتوسط دانشگاه جامع علمی کاربردی انفورماتیک ایران و موسسه آموزش عالی ادیبان در جزیره کیش برگزار می‌شود.
 
دکتر مرتضی اسلام زاده عضو شورای عالی کنگره و نمایشگاه بین المللی صنعت و بازارساز‌های نوین، دستاورد این کنگره را توسعه و رونق تولید، جهش صادرات دانسته و نتیجه آنرا گامی موثر در تبدیل علم به ثروت با اثربخشی ارتباط صنعت و دانشگاه بیان کردند.