پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


بلاست و رنگ‌آمیزی سطوح سکوی DPH در سیری
تاريخ خبر: دوشنبه، 22 ارديبهشت 1399 ساعت: 11:22

 به گزارش صنعت نیوز،سندبلاست و رنگ‌آمیزی خطوط جریانی و شیرهای سرچاهی سکوی DPH‌ در سیری با ۲۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌ها انجام شد.

ابوالفضل آذربایجانی، معاون بازرسی فنی و خوردگی فلزات منطقه سیری اظهار کرد: عملیات سندبلاست و رنگ‌آمیزی در سکوی DPH طبق Spec شرکت نفت فلات قاره مطابق سیستم رنگ CM-۱ پایان یافت. کارهای انجام‌شده شامل داربست‌بندی، ماسه‌سایی سطوح تا درجه تمیزی  استاندارد، اعمال پرایمر زینک ریچ اپوکسی با ضخامت ۷۵ میکرون، اعمال رنگ لایه میانی اپوکسی با ضخامت ۲۰۰ میکرون در دو لایه ۱۰۰ میکرونی و  اعمال رنگ لایه نهایی پلیاورتان سفید با رال ۹۰۱۰ با ضخامت ۷۵ میکرون بوده است.
 
وی افزود: با انجام این پروژه حدود ۳۰۰ مترمربع سطوح مختلف سکو شامل فلولاین‌ها و شیرهای سرچاهی و ... با رعایت الزام‌های ایمنی و با امکانات موجود در منطقه و با تلاش بی‌وقفه واحدهای تعمیرات ساختمانی، تعمیرات مخازن و سکوی نصر، بلاست و رنگ‌آمیزی شد.
 
به گفته وی، با حذف برون‌سپاری این پروژه حدود ۲۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی شد که با توجه به فاصله ۲۳ کیلومتری سکوی DPH نسبت به سکوی اصلی اهمیت هماهنگی و اجرای عملیات بیشتر مشخص می‌شود.