پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


کاهش ۴۰ درصدی قیمت خودرو در بازار
تاريخ خبر: يکشنبه، 10 شهريور 1398 ساعت: 14:05

به گزارش صنعت نیوز، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش ۴۰ درصدی قیمت این کالا در بازار از خرداد ماه تاکنون خبر داد.

 

سعید معتمدی با اشاره به این که در هفته‌های گذشته ثبات نرخ ارز و تغییر و تحول در شرکت‌های خودرو ساز سبب کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو شده است، گفت: افرادی که خودرو را به عنوان کالایی برای سرمایه گذاری خریده اند هم اکنون با زیان ۴۰ درصدی مواجه هستند.

 

وی این کاهش قیمت را برای همه خودرو‌های داخلی و مونتاژ دانست و افزود: روند کاهش قیمت با شیب کندی در حال انجام است.

 

معتمدی افزایش عرضه را از سوی شرکت‌های خودرو ساز دلیل دیگر کاهش این قیمت‌ها دانست و ادامه داد: در حال حاضر پراید ۱۱۱ با ۲ میلیون کاهش با قیمت ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۳ میلیون تومان و تیبا نیز با قیمت ۵۰ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

 

وی گفت: سمند با قیمت ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۲۰۶ تیپ ۲ ساده نیز با قیمت ۷۸ میلیون تومان معامله شده است.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان این که شرکت‌های خودرو ساز خودرو‌های ناقص را تکمیل و روانه بازار کرده اند افزود: هم اکنون در بازار خودرو رکود کامل وجود دارد، زیرا قیمت این کالا همچنان به قیمت مورد نظر مصرف کننده و خریدار برای خرید نرسیده است.

 

معتمدی با اشاره به انتظار مصرف کنندگان برای کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار گفت: قیمت‌ها در ۲۰ فروردین بسیار پایین بود، ولی هنوز قیمت‌های موجود به این تاریخ نرسیده است از جمله پژو ۴۰۵ که در تاریخ ۲۰ فروردین ۶۸ میلیون تومان عرضه شده و هم اکنون ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می‌شود که این اختلاف به دلیل عرضه کم و مدیریت بازار است.

 

وی تغییر و تحول در شرکت‌های خودرو ساز را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دو ماه گذشته شاهد کاهش نرخ ارز و ثبات آن در بازار بوده ایم پس قیمت خودرو نیز می‌تواند تا قیمت‌های ماه‌های پایانی سال ۹۷ نیز کاهش یابد.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان این که قیمت‌های موجود در بازار خودرو واقعی نیست، گفت: قیمت خودرو‌ها از جمله پژو پارس ۱۴ میلیون، ۲۰۶ تیپ ۵ حدود ۱۵ میلیون و پراید ۱۱۱ نیز ۱۰ میلیون دارای حباب است.

 

معتمدی با اشاره به تعیین قیمت تمام شده خودرو افزود: اختلاف قیمت کارخانه و بازار باید به حداقل رسیده و حاشیه‌ای در بازار وجود نداشته باشد.

 

وی با تاکید بر ضرورت فعالیت بیشتر ناظران در بازار خودرو گفت: با ورود جدی ناظران به بازار خودرو این بازار با تعادل روبرو شد که البته این رویه باید تا منطقی شدن قیمت خودرو ادامه پیدا کند.