پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


پس از گرانی، آپشن خودرو‌های داخلی هم حذف شد
تاريخ خبر: سه شنبه، 22 مرداد 1398 ساعت: 12:18

روزنامه جام جم نوشت: خودروسازان در کنار افزایش قیمت، اقدام به حذف امکانات محصولات خود کرده‌اند امکاناتی که چندان عجیب و غریب نیستند!

شرکت‌های بزرگ خودروسازی در جهان برای جلب رضایت مشتریان هر سال طراحی خودرو‌های خود را تغییر می‌دهند و به امکانات آن اضافه می‌کنند، اما در ایران شاهد حذف برخی امکانات خودرو هستیم که به اصطلاح آن را آپشن می‌گویند.

وقتی زه پراید آپشن می‌شود!

پس از گرانی آپشن خودرو‌های داخلی هم حذف شد!

پس از حذف رادیو پخش و جعبه ابراز از پراید در جدیدترین اتفاق سایپا زه در پراید را هم حذف کرده است و مشتریان باید برای نصب آن شخصا اقدام کنند!

تیبا بدون سیستم تهویه هوای خودکار

پس از گرانی آپشن خودرو‌های داخلی هم حذف شد!

آینه‌های جانبی برقی، شیشه بالابر برقی عقب، سیستم تهویه هوای خودکار و رینگ آلومینیومی از جمله امکاناتی است که جزو آپشن‌های این خودرو از سوی سایپا اعلام شده و مشتریان باید برای هر کدام از این موارد پول جداگانه پرداخت کنند!

پرو ۲۰۶ ساده‌تر شد

پس از گرانی آپشن خودرو‌های داخلی هم حذف شد!

پژو ۲۰۶ صندوقدار که سالهاست تنها در تیپ ۷۸ تولید می‌شود، چندی پیش سنسور پارک عقب خود را از دست داد و حالا در کلاس ۲۷۴۳۴ نیز بدون ترمز دیسکی عقب و با ترمز کاسه‌ای تولید می‌شود! پژو در کلاس‌های ۲۶۰۳۰ و ۲۶۰۳۴ هم رادیو پخش و س دی خوان ندارد.

غیر ایمن شدن سمند ال. ایکس

پس از گرانی آپشن خودرو‌های داخلی هم حذف شد!

سمند ال. ایکس که مدل دارای آپشن اولین خودروی ملی محسوب می‌شود، اکنون نسبت به سال‌های قبل آپشن خاصی ندارد. در سال جاری مدل‌هایی که سمند ال. ایکس تحویل مشتریان داده می‌شود سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیرمجاز (آژیر) وجود ندارد.