پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


ورود بخش خصوصی لازمه رشد هندبال
تاريخ خبر: شنبه، 18 اسفند 1397 ساعت: 13:59

به گزارش صنعت نیوز، کاندیدای ریاست فدراسیون هندبال ورود بخش خصوصی به هند بال را لازمه رشد این ورزش دانست

میترا نوری  افزود: هندبالیست، مربی و داوری هستم که تاکنون ۲ بار بعنوان نایب رئیس بانوان در دوران کاری متفاوت در فدراسیون حضور داشتم، همچنین از سال ۲۰۱۵ به عضویت کمیته فنی فدراسیون بین المللی در آمده ام با توجه به این موارد با دغدغه‌ها و مشکلات این رشته آشنایی کامل دارم و می‌توانم با بهره گیری از این شناخت برنامه ریزی مناسبی برای رفع مشکلات داشته باشم.

تزریق منابع مالی و تسویه بدهی‌ها

کاندیدای ریاست فدراسیون هندبال در ادامه گفت: هندبال نیاز به تزریق منابع مالی قابل توجه برای پرداخت بدهی‌های گذشته دارد تا بتواند برنامه‌های راهبردی خود را عملیاتی کند، از آن جا که در دوران مختلف روسای زیادی اداره این مجموعه را در دست گرفته اند طبیعی است که در مسائل مالی این رشته دچار مشکل شود.
نوری افزود: هر فدراسیون ورزشی دارای تقویم سالیانه است که برای تصویب نهایی باید به وزارت ورزش ارائه شود تا براساس آن بودجه بندی صورت گیرد و برنامه‌های عملیاتی در دستور کار قرار گیرد.

کاندیدا‌ها شفاف سازی کنند

وی تصریح کرد: بودجه مشخص شده از طرف وزارت ورزش و جوانان، توسط دولت به فدراسیون‌ها اختصاص داده می‌شود، اما برخی سال‌ها شاهد بودیم که همان بودجه مصوب به طور تمام و کمال به فدراسیون‌ها پرداخت نشده چرا که بودجه محدود است، باید بخش خصوصی را وارد کارزار ورزش کنیم.
نایب رئیس پیشین فدراسیون هندبال گفت: امیدوارم کاندیدا‌ها به صورت شفاف و واضح به اعضای مجمع انتخاباتی اعلام کنند که راهکارشان برای جذب منابع ملی چیست؟ من به صورت مشخص نامه رسمی به روسای هیات‌های استانی سراسر کشور ارسال کردم که در آن قید شده حامیان مالی فدراسیون در صورت انتخابم به عنوان رییس کدام شرکت‌ها هستند.

مطالبات از رییس آینده باید زیاد باشد

نوری افزود: امیدوارم مطالبات روسای هیات‌های استانی از کاندیدا‌ها زیاد باشد چرا که نمی‌توان با تکیه بر منابع دولتی پا به میدان گذاشت در این صورت به بیراهه می‌رویم باید منابع غیر دولتی را برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌ها وارد کنیم.
*** هندبال باید دوست داشته شود
وی گفت: به خانواده هندبال قول می‌دهم در فاز اول برابر بودجه دولتی تقویم ورزشی فدراسیون را به طور کامل اجرا کنیم و در فاز دوم هندبال را شبیه کالایی می‌کنم که برای ارایه به مردم جذاب، زیبا و دوست داشتنی باشد، تا توده مردم مخاطب خاص آن شوند.

باید روی باشگاه داری تمرکز کرد

کاندیدای ریاست فدراسیون هندبال اظهارداشت: باید در بحث باشگاه داری قوی عمل کنیم، این به آن معنا نیست که فدراسیون در رقابت‌های لیگ برتر تی مداری کند، اگر قرار باشد ما در این رشته تحولی داشته باشیم باید سراغ برند‌هایی برویم که فعالیت اقتصادی گسترده دارند هم اکنون که دولت با چالش‌های عمیقی مواجه است بخش خصوصی را باید جدی گرفت.

باید از ظرفیت رسانه‌ای استفاده کرد

نوری در ادامه یادآور شد: اگر در یک رشته ورزشی فعالیت گسترده‌ای داشته باشی، اما در اخبار و رسانه‌ها بازتاب نداشته باشد نمی‌توان به اهداف متعالی خود دست پیدا کرد باید رئیس فدراسیون از همه ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند، رسانه‌ها بازوی قدرتمندی برای این مجموعه در راستای رسیدن به اهداف متعالی خود هستند.
وی تصریح کرد: نشر و گسترش این رشته در رسانه ملی و شناساندن آن به عموم جامعه به خصوص نسل جوان از دیگر مسایل مورد نیاز هندبال است.

استعدادیابی و کاهش فاصله فنی شهر‌ها

نایب رئیس پیشین فدراسیون هندبال گفت: برای رسیدن به اهداف بلندمدت فدراسیون باید به سنین پایه توجه حرفه‌ای شود و ورزشکاران، مربیان و داوران در جهت تحقق اهداف کلان کمیته استعدادیابی سازماندهی شوند.
نوری گفت: با توجه به اینکه در کمیته هندبال آسیا عضو هستم به این موضوع فکر کردم که در صورت انتخابم به عنوان رییس، چنین کمیته‌ای را در فدراسیون تشکیل دهیم تا استان‌های درحال توسعه ایران در آن عضو شده و از این طریق فعالیت شان سازماندهی شود ما می‌توانیم با برنامه ریزی مناسب و هدفمند از طریق این کمیته فاصله جایگاهی بین استان‌های حرفه‌ای کشور را با قعرنشینان جدول رده بندی کاهش دهیم.

جبران عقب افتادگی بانوان برنامه می‌خواهد

وی افزود: تیم ملی هندبال بانوان رده سنی نوجوانان آن در سال ۹۱ تشکیل و نخستین بار به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد، با توجه به این تاریخچه متوجه می‌شوید که ما در حوزه بانوان این رده سنی تنها هفت سال داریم باید با برنامه ریزی صحیح این عقب افتادگی را که نسبت به دیگر کشور‌ها مثل کره، قزاقستان، ژاپن و ... داریم جبران کنیم.

ثبات مدیریت راهکار مشکلات هندبال ایران

نایب رئیس پیشین بانوان فدراسیون هندبال گفت: ورزش روز دنیا علمی شده است و به عنوان یک صنعت به آن توجه می‌شود اگر این اتفاقات را جدی نگیریم و وارد میدان نشویم راه به جایی نخواهیم برد یکی از دلایل افت و خیز‌ها در هندبال عدم ثبات مدیریتی است.
نوری افزود: از سال ۱۳۹۲ تاکنون فدراسیون هندبال هفت رییس به خود دیده است، خروجی چنین سازمان ورزشی و دستگاهی چیزی جز بی نظمی، عدم اجرای برنامه‌ها و در نهایت وضعیت کنونی نخواهد بود با احترام به کسانی که در همه این مدت زحمت کشیده اند می‌گویم که طول مدت کوتاه مدیریتی شان این اجازه را از آن‌ها گرفت که آنچه مدنظرشان بود اجرا می‌کنند.
مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال ۲۰ اسفندبرگزار خواهد شد.