پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


خشکسالی ها همچنان ادامه دارد
تاريخ خبر: چهارشنبه، 6 دی 1396 ساعت: 15:19

 به گزارش صنعت نیوز ، رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به کمبود بارش ها گفت: در سال آبی جاری که از مهر اغاز شده نسبت به دوره مشابه پارسال 20 درصد بارش کمتری را تجربه می کنیم و نسبت به میانگین بلندمدت 40 درصد کمتر است و خشکسالی ها ادامه دارد.

عیسی کلانتری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفـت: موضوع خشکسالی یک طرف ماجرا است و بارش ها و افزایش درجه حرارت در کشور قسمت دیگری از ماجرا را تشکیل می دهد و در واقع امروز ششم دی است و دمای هوا همچون ششم اردیبهشت می ماند.

وی ادامه داد: افزایش درجه حرارت باعث می شود نیاز آبی در کشور بیشتر شود و کشور باید خودش را با این اقلیم یعنی صرفه جویی در مصرف آب تطبیق دهد چرا که موضوع بی آبی ، محیط زیست، حیات وحش ، پوشش گیاهی ، فرسایش خاک و آب را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

کلانتری تصریح کرد: در هر صورت کشور روزهای سختی را در پیش رو دارد و باید به مصرف کمتر آب و جلوگیری از هدردادن آن عادت کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: تدابیری باید اندیشیده شود ، اگر هم ما تدبیری نیندیشیم در حقیقت به خود ما تحمیل خواهد شد و ما باید خودمان را با شرایط موجود تطبیق و الگوی مصرف و کشت را تغییر دهیم.