پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


موضوع تلخی که سوژه فیلم کمدی شد
تاريخ خبر: چهارشنبه، 15 شهريور 1396 ساعت: 12:34

خبرگزاری فارس: فیلم «توالت» به کارگردانی «شری ناریان» و تهیه‌کنندگی «آشکای کومار» و «نیراج پاندی» و با بازی «آکشای کومار» و «بهومی پدنِکار» داشتان زوجی است که عاشقانه با هم ازدواج می‌کنند اما همسر آکشای پس از مدتی به دلیل نبود توالت در منزل از منزل شوهر می‌رود و درخواست طلاق می‌دهد که شوهر با ساختن توالت او را به خانه برمی‌گرداند.

فیلم جدید هندی با موضوع «توالت» و آگراندیسمان کردن آن ساخته شده است. اگرچه توالت یکی از اصلی‌ترین مشکلات امروز هندوستان است و 560 میلیون نفر تقریبا نیمی از جمعیت این کشور توالت ندارند.

این فیلم که کمدی همراه با نقد مشکل عدم وجود توالت کافی در هند است از طرف بالیوود در حمایت از «جنبش توالت‌سازی» ساخته شده است. این فیلم درباره یک ماجراست که در نگاه اول بسیار ساده نشان می‌دهد و حتی ممکن است از نظر بعضی‌ها فیلم ساختن درباره این موضوع خنده‌دار باشد، اما واقعیت این است که همین موضوع ساده و دم دستی در حال حاضر موجب اتفاقات بسیار جدی و تلخی در هند شده است. اتفاقات تلخی که حالا منشا آنها در یک فیلم کمدی هندی آمده‌است.

معضل نبود توالت برای نیمی از مردم هند بخصوص در مناطق روستایی مشکلات بسیار جدی ایجاد کرده است. از مهم‌ترین مشکلات این است که مردم برای یافتن توالت به خارج از خانه می‌روند و چون جایی نمی‌یابند به کوچه و خیابان و جاهایی که در دید نیست می‌روند که این مورد شدیدا باعث آلودگی و شیوع بسیاری از بیماری‌های واگیردار می‌شود. از دیگر معضلات نبود توالت این است که بسیاری از زنان که برای رفع حاجت بیرون می‌روند مورد تجاوز مردان فرصت‌طلب قرار می‌گیرند ازینرو بسیاری از زنان به صورت گروهی برای رفع حاجت بیرون می‌روند که این موارد بسیار در جامعه امروزی دردناک است.

بسیاری از زنان هم که در تاریکی شب امنیت بیرون رفتن  ندارند هم باید تا صبح روز بعد برای رسیدن  تحمل کرده و بسیاری از این فشار تا صبح نمی‌خوابند. این مشکل در زنان باردار چندبرابر می‌شود و باعث کاهش وزن و بسیاری دیگر از بیماری‌ها برای نوازاد می‌گردد.

این فیلم برخلاف دیگر فیلم‌های بالیوود که با رقص و آواز همراه هستند تنها به معضل نداشتن توالت بسیاری از مردم هند می‌پردازد که برخلاف انتظار با فروش بسیار خوب و موفقی نیز همراه بوده است.