پايگاه اطلاع رسانی صنعت نيوز

[نسخه مخصوص چاپ ]

SANATNEWS.IR


آمادگی لهستان برای سرمایه گذاری در صنایع دریایی خوزستان
تاريخ خبر: سه شنبه، 19 ارديبهشت 1396 ساعت: 13:12

به گزارش صنعت نیوز، مشاور وزیر انرژی لهستان آمادگی شرکت‌های خصوصی این کشور را برای سرمایه گذاری در بخش کشتیرانی و صنایع دریایی خوزستان اعلام کرد.

خانم کورلواسکا در جلسه مشترک اعضاء اتاق بازرگانی اهواز و صاحبان چند شرکت خصوصی لهستان، به موقعیت استراتژیک خوزستان از جمله سواحل طولانی، بنادر فعال و دسترسی به آبهای خلیج فارس اشاره کرد و گفت: شرکت‌های لهستانی آماده هستند در بنادر، صنایع دریایی استان و طرح‌های ساحل سازی خوزستان مشارکت کنند.

وی گفت: شرکت‌های لهستانی تجربه خوبی در اجرای طرح‌های بندری و صنایع دریایی و کشتیرانی دارند و مایل هستند قراردادهایی شرکت‌های ایرانی منعقد کنند.

این مقام لهستانی افزود: پس از برجام فرصت‌های خوبی پیش روی شرکت‌های لهستانی برای حضور بیشتر در طرح‌های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران بخصوص خوزستان فراهم شده و ما مایلیم از این فرصت‌ها برای بهره مندی هر دو طرف استفاده کنیم.

در این نشست خانم شهلا عموری رئیس اتاق بازرگانی اهواز از ابراز علاقه شرکت‌های لهستانی در بخش‌های اقتصادی بخصوص صنایع دریایی استقبال و بر توسعه روابط بخش‌های خصوصی خوزستان و لهستان تاکید کرد.

وی به سفر بهمن ماه استاندار خوزستان به لهستان اشاره کرد و گفت: این سفرسرفصل نوینی برای ارتقاء روابط اقتصادی خوزستان و لهستان ایجاد کرده است.

بنا به این گزارش صاحبان چند شرکت لهستانی برای آشنایی باظرفیت‌های ساحلی و بندری خوزستان از خرمشهر و آبادان بازدید کردند.

در دو سال اخیر صاحبان شرکت هایی از چین، کره جنوبی، تایلند، فرانسه، ژاپن و ترکیه برای امکان سنجی سرمایه گذاری در مناطق ساحلی و بندر خوزستان به این استان سفر کرده اند.