جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 2 دی 1388     
کويت توليد نفت خود را به بيش از 3 ميليون بشکه در روز افزايش داد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، کويت، در راستاي تلاشهاي خود براي دستيابي به هدف توليد چهار ميليون بشکه نفت در روز تا سال دو هزار و بيست، ظرفيت توليد نفت خام خود را به حدود سه ميليون و صد و سي هزار بشکه در روز افزايش داده است.

رسانه هاي محلي به نقل از سامي الرشيد رئيس شرکت دولتي نفت کويت اعلام کردند اين کشور توانسته است با اجراي چندين پروژه، ظرفيت توليد خود را به دو ميليون و هشتصد و پنجاه هزار بشکه نفت در روز افزايش دهد.

وي مي افزايد در صورتيکه سهم کويت را از منطقه مشترک با عربستان سعودي که توليد ان بين دويست و هفتاد هزار تا دويست و هشتاد هزار بشکه در روز است، در نظر بگيريم، ظرفيت توليد فعلي نفت کويت به حدود سه ميليون و صد و سي هزار بشکه در روز خواهد رسيد.

وي خاطر نشان کرد شرکت دولتي نفت کويت که مسئول اکتشاف و توليد نفت خام اين کشور است، قصد دارد ظرفيت توليد خود را در سال دو هزار و ده به بيش از سه ميليون بشکه در روز افزايش دهد.

اين سخنان در شرايطي بيان مي شود که شيخ احمد عبدالله الصباح وزير نفت کويت هفته گذشته اعلام کرده بود اين کشور قصد دارد هشتاد و هفت ميليارد دلار در خصوص طرح هاي نفتي تا سال دو هزار و سي هزينه کند.

ده درصد از ذخاير نفت خام ثابت شده جهان در کويت است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: