جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 30 آذر 1388     
افزايش توليد سومين حوزه نفتي بزرگ چين

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، شرکت چانگ چينگ سومين حوزه نفتي بزرگ چين پيش بيني کرد ميزان توليد اين شرکت در زمينه نفت و گاز امسال بيست و چهار درصد افزايش يابد.

پينگ شوفنگ سخنگوي اين شرکت گفت ميزان توليد نفت و گاز در چانگ چينگ تا نوزدهم دسامبر ( بيست و هشتم اذر ماه ) سي ميليون تن بود و اين امار تا پايان سال دو هزار و نه ميلادي به سي و يک ميليون تن خواهد رسيد که شش ميليون تن بيشتر از پارسال است.

چانگ چينگ ، از شرکت هاي تابعه پتروچاينا، پس از داچينگ و شنگ لي سومين حوزه نفتي بزرگ چين به شمار مي رود.

اما پنگ افزود به اعتقاد وي چانگ چينگ ، شنگ لي را به عنوان دومين حوزه نفتي بزرگ چين پشت سر گذاشته زيرا توليد سالانه نفت و گاز در شنگ لي در سال هاي اخير کمتر از سي ميليون تن بوده است.

وي تاکيد کرد ما سعي داريم ميزان توليد را تا سال دو هزار و پانزده ميلادي به پنجاه ميليون تن برسانيم و از داچينگ پيشي بگيريم.

داچينگ نيز يکي ديگر از شرکت هاي تابعه پتروچايناست و شنگ لي تحت مالکيت سينوپک قرار دارد.

حوزه نفتي چانگ چينگ در شمال چين و مقر شرکت ان در شيان مرکز استان شانسي در شمال غربي چين واقع شده است.

مساحت اين ميدان نفتي در مجموع سيصد و هفتاد هزار کيلومتر مربع است و ميزان ذخاير نفت و گاز طبيعي ان به ترتيب هشت ميليارد و پانصد ميليون تن و ده تريليون و هفتصد ميليارد متر مکعب گزارش شده است.

تاکنون ميزان ذخاير اثبات شده نفت در اين حوزه نفتي بيش از دو ميليارد تن و ميزان ذخاير گاز دو تريليون و هفتصد ميليارد متر مکعب اعلام شده است.

 




درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: