جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 29 آذر 1388     
اجراي 50 طرح تحقيقاتي در حوزه حفاري نفت و گازخوزستان

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، اجراي 50 طرح تحقيقاتي در حوزه حفاري نفت و گاز در خوزستان به تصويب معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري رسيد.

رئيس پژوهش و فناوري شرکت ملي حفاري ايران طراحي و پياده سازي سامانه جامع مهار کنترل فوران چاه هاي نفت و گاز ، ساخت کامل انواع موتورهاي درون چاهي ، ساخت کامل تجهيزات حفاري انحرافي ، ساخت کامل آچارهاي هيدروليک و استاندارد سازي شبکه هاي مخابراتي را از جمله طرحهاي تحقيقاتي در حوزه اين شرکت برشمرد و گفت اين طرحها به منظور دستيابي به فناوريهاي جديد و خودکفائي در صنعت نفت و گاز کشور اجرا مي شود.

 

طهماسبي بيرگاني با اشاره به اينکه اجراي طرحهاي پژوهشي با هماهنگي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اجرا مي شود گفت با ابلاغ اين مصوبه کار اجرايي اين طرحها هم اکنون آغاز شده است.

وي با بيان اينکه اين تعداد طرح تحقيقاتي با مشارکت مراکز آموزش عالي کشور اجرا مي شود گفت براي اجراي اين طرحها بيش از 69 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است.

رئيس پژوهش و فناوري شرکت ملي حفاري ايران افزود اجرا و ساخت هر قطعه علاوه بر خودکفايي در صنعت حفاري و جلوگيري از خروج ارز به گسترش فناوري و رسيدن به فناوري هاي روز دنيا نيز کمک مي کند.

بر اساس ارزيابي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري شرکت ملي حفاري مقام نخست را در امر پژوهش در بين شرکتهاي تابع وزارت نفت به خود اختصاص داده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: