جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 25 آذر 1388     
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:
وزیر نفت به زودی از اکتشاف ذخایر جدید نفت و گاز خبر می‌دهد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز ، سیف اله جشن ساز اکتشاف‌های پنج سال اخیر را چند برابر تعهد شرکت ملی نفت در برنامه چهارم توسعه خواند و گفت: وزیر نفت به زودی خبر اکتشاف‌های جدید نفت و گاز را در مناسبت‌های مختلف اعلام می‌کند.

سیف‌الله جشن‌ساز صبح امروز (چهارشنبه 25 آذر) در همایش مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران که از سوی مدیریت منابع انسانی این شرکت برگزار ‌شد، افزود: در برنامه چهارم توسعه سه برنامه اصلی اکتشاف، تولید گاز و تولید نفت برای وزارت نفت در نظر گرفته شده بود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه چهارم توسعه در بخش اکتشاف قرار بود هر سال یک و نیم میلیارد بشکه به ذخایر نفت کشور اضافه شود که خوشبختانه هم‌اکنون شرکت ملی نفت به بیش از چند برابر میزان پیش بینی شده دست یافته است.

برنامه ریزی برای اکتشاف سالانه 700 میلیون بشکه نفت در برنامه پنجم

جشن‌ساز با تاکید بر این که برنامه پنجم توسعه متفاوت با برنامه‌های پیشین به ویژه با برنامه چهارم است، گفت: بر اساس برنامه پنجم در بخش اکتشاف انتظار اکتشاف‌های بزرگ نیست؛ از این رو در طول پنج ساله پنجم توسعه باید سالانه 700 میلیون بشکه به ذخایر نفت کشور افزوده شود.

به گفته وی، از رقم 700 میلیون بشکه 500 میلیون بشکه از حوزه‌های خشکی و خلیج‌فارس و 200 میلیون بشکه از حوزه دریای مازندران پیش بینی شده که دست یابی به چنین اهدافی تلاش بسیار زیادی نیاز دارد.

50 درصد از مدیران نفتی باید جای خود را به مدیران جوان‌تر بدهند

وی دستیابی به اهداف برنامه پنجم توسعه را نیازمند به کارگیری سیاست‌های ویژه و دسترسی به ملزوماتی خواند و اظهار داشت: یکی از این ملزوم‌های مهم، مدیریت است و هم‌اکنون نیز از نظر توان مدیریتی نیازمند تقویت بیشتری هستیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به ضرورت تربیت و جایگزینی نیروهای جوان با توجه به بالا بودن میانگین سنی مدیران کنونی اعلام کرد: تا پنج سال آینده 50 درصد از مدیران نفتی باید جای خود را به مدیران جوان‌تر بدهند؛ از این رو از هم‌اکنون لازم است تمهیدهایی برای این منظور اندیشیده شود.

وی با تاکید بر این که طرح توسعه مدیران در منابع انسانی وزارت نفت باید به موضوع‌های مختلفی توجه داشته باشد، شناسایی استعدادها و پتانسیل‌های مدیریتی در شرکت ملی نفت را از جمله این موارد خواند و یادآور شد: مرکز توسعه مدیران باید با شناسایی نیروهای توانمند، امکان به کارگیری آنها را در سطوح مختلف ایجاد کند.

وی افزود: انتظار است بر اساس طرح توسعه مدیران، نظام آموزش و پرورش مدیران به گونه‌ای طراحی شود که مدیران، پیش از پذیرش مسئولیت، در جریان تجربه‌های موفق و ناموفق داخلی و بین‌المللی مدیران پیشین قرار گیرند.

بانک اطلاعاتی مدیران تدوین می‌شود

جشن‌ساز همچنین ایجاد بانک اطلاعاتی از مدیران توانمند و آماده به کار را از دیگر موارد مهم در طرح توسعه مدیران برشمرد و اظهار داشت: پس از شناسایی مدیران باید بانک اطلاعاتی از مدیران پرورش یافته تشکیل شود و در اختیار مدیران قرار گیرد تا آنها از این میزان بهترین نیروها را بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

جشن‌ساز تاکید کرد: توسعه نیروی انسانی اثر بسیار تعیین کننده‌ای در انجام برنامه‌های آتی توسعه کشور دارد.

وی با اشاره به شدت مصرف انرژی بالا در ایران یادآور شد: مصرف گاز در 10 سال گذشته سالانه 10 درصد رشد داشته است، با ادامه این روند در تولید و مصرف گاز تراز منفی است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر این که مدیریت مصرف یکی از مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین موضوع‌های مدیریت صنعت نفت در آینده است، اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله لازم است مصرف انرژی در کشور به نحو بهینه‌ مدیریت شود تا امکان صادرات گاز برای کشور فراهم شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: