جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 24 آذر 1388     
معاون گسترش پروژه های صنعتی سازمان گسترش اعلام کرد :
پیشرفت 34 درصدی پروژه فاز های 17 و18 پارس جنوبی

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، معاون گسترش پروژه های صنعتی ایدرو با اشاره به پیشرفت 34 درصدی فاز های 17 و 18 پارس جنوبی تا پایان آبان ماه  تصریح کرد: اگر منابع مورد نیاز این پروژه به موقع  تامین  می شد، هم اکنون درصد پیشرفت این فازها بیشتر می بود . مهندس ارجمندی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری پیشرفت فیزیکی فاز های 17 و 18 به بالای40 درصد برسد.

معاون گسترش پروژه های صنعتی سازمان گسترش همچنین با اشاره به اینکه ایدرو در ساخت فاز های 1، 6، 7و 8 پارس جنوبی سهم استفاده از توان داخلی را به 57 درصد رساند، گفت: سازمان گسترش اکنون در تلاش است میزان استفاده از توان داخلی را در پروژه فاز های 17 و 18 به 60 درصد برساند.

به گفته مهندس ارجمندی فاز های 17 و 18 پارس جنوبی با  هدف بهره برداری از ظرفیت روزانه دو میلیارد فوت مکعب گاز میدان پارس جنوبی و تولید روزانه حدود یک میلیارد و 750 هزار فوت مکعب گاز شیرین برای انتقال به شبکه سراسری گاز در حال اجراست . تولید روزانه 2 هزار و 880 تن پروپان – بوتان (LPG) ، 80 هزار بشکه مایعات گازی ، 400 تن گوگرد از محصولات فاز های 17 و 18 خواهد بود .

معاون گسترش پروژه های صنعتی ایدرو  درباره ارزش کلی قرارداد ساخت فاز های 17 و 18 خاطرنشان کرد :برای اجرای این پروژه 2میلیارد و 49 میلیون دلار براورد شده است  که با توجه به افزایش قیمت ها تلاش زیادی جهت بروز کردن قیمت قرارداد با هنماهنگی کارفرما در جریان است .  عملیات اجرائی این فازها از تیرماه سال 86 آغاز شده است و پیش بینی می شود در صورت تامین مابع لازم توسط کارفرما POGC   سال 1391 آماده بهره داری شود .

کنسرسیومی متشکل از ایدرو به عنوان رهبر کنسرسیوم  و پیمانکار بخش خصوصی ، شرکت مهندسی ساختمان صنایع نفت به عنوان پیمانکار بخش خشکی و ‌شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به عنوان پیمانکار بخش دریا عهده دار اجرای پروژه فاز های 17 و18 هستند . 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: