جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 23 آذر 1388     
افتتاح نخستين خوشه صنعتي نفت ، گاز و پتروشيمي کشور

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، نخستين خوشه صنعتي نفت ، گاز و پتروشيمي ايران براي خودکفايي در ساخت قطعات مورد نياز صنعت کشور در خوزستان به بهره برداري رسيد.

مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي خوزستان گفت : اين خوشه در قالب 200واحد صنعتي توليد کننده قطعات مورد نياز صنايع نفت ، گاز و پتروشيمي از جمله توليد قطعات مختلف درون چاهي و سرچاهي ، پمپ کمپرسور ، توربين ، سازه هاي حفاري ، مخازن و شيرآلات صنعتي راه اندازي شده است .

طاهري افزود : اين خوشه صنعتي با 20 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري و 2 هزار نفر اشتغالزايي در شهرهاي اهواز ، آبادان ، خرمشهر ، بندر امام خميني و ماهشهر به بهره برداري رسيد.

وي توانمندي در ارائه محصولات مطابق با استانداردهاي بين المللي ، ايجادزمينه خودکفايي و اشتغال و جلوگيري از خروج ارز از کشور ، کاهش نياز به کشورهاي خارجي و افزايش سطح مهارت بومي را از اهداف و دستاوردهاي راه اندازي اين خوشه صنعتي برشمرد .

مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گفت: اين خوشه هم اکنون توانايي تامين 95درصد از نياز قطعات درون چاهي و سرچاهي( قطعات مورد نياز در حفاري چاههاي نفت و گاز) ،35درصد از ماشين آلات دوار عمومي ،10درصد از شيرآلات صنعتي و 35درصد از ساخت مخازن و سازه هاي فلزي کشور را دارد.

خوشه صنعتي ، مجموعه اي از شرکت‌ها و واحدهاي صنعتي فعال در يک رشته صنعتي و متمرکز در يک منطقه جغرافيايي است که در يک مسير و براي توليد قطعات و رفع موانع با يکديگر همکاري مي کنند و در اين مسير از حمايت دولت برخوردار خواهند بود. خوشه هاي صنعتي با توجه به مزيت‌هاي هر منطقه و تجمع واحدهاي صنعتي در مناطق خاص تشکيل مي‌شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: