جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 22 آذر 1388     
سرمايه گذاري کلان شرکت روسي در صنعت نفت کوبا

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، سرمايه گذاري در استخراج چهار بلوک نفتي در کوبا که با مشارکت شرکت روسي «زاروبژ نفت»‌ انجام مي شود در سال دو هزارو ده به شش و نيم ميليون يورو مي رسد.

يوري اسميرنف معاون مدير کل شرکت روسي از امضاي چهار قرارداد با شرکت کوبا پتروليو در ماه نوامبر به منظور انجام امور اکتشافي و استخراج نفت در کوبا خبر داد که به منزله نخستين قراردادهاي بلند مدت بين دو کشور طي بيست سال اخير هستند.

اين قراردادها مشارکت شرکت زاروبژ نفت را در استخراج نفت از چهار بلوک که دوتاي انها در دريا و دو تاي انها در خشکي واقع هستند پيش بيني مي کند.

به گفته اسميرنف که در کوبا به سر مي برد روز چهارشنبه طي گفتگوهاي دو جانبه بودجه سالهاي دو هزار و نه تا دو هزارو ده براي فعاليت در اين چهار بلوک تصويب شده است و حجم سرمايه گذاري شرکت روسي در صنعت نفت کوبا به شش و نيم ميليون يورو مي رسد.

علاوه بر اين دو طرف گفتگوهايي را به منظور به کار گيري روشهاي افزايش استخراج نفت در ميدان نفتي بوکا هاروکو ادامه مي دهند و کارشناسان روسيه پس از پانزدهم ژانويه سال اينده وارد کوبا مي شوند.

ضمنا قرار است شرکت روسي در طرح مشترک شرکت کوبا پتروليو و پترو ويتنام براي استخراج بلوکهاي دريايي در خليج مکزيک هم مشارکت کند.

گفتني است شرکت زاروبژ نفت روسيه براي همکاري با کوبا قصد دارد شرکت زيرمجموعه خود يعني «نفته آتداچا» را هم وارد عمل کند.

شرکت زاروبژ نفت در طرحهاي نفتي و گازي کشورهاي مختلف جهان از جمله شوروي سابق، الجزاير، سوريه، عراق، ويتنام، ليبي، هند، يمن و کوبا مشارکت دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: