جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 17 آبان 1388     
صدور ال ان جي از تاسيسات جديد گازي يمن اغاز شد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، يمن شنبه عمليات صدور گاز طبيعي مايع ، ال ان جي ، را از تاسيسات تازه تاسيس اين کشور در خليج عدن اغاز کرد و قرار است نخستين محموله اين گاز به مقصد کره جنوبي حمل شود .

در مراسمي با حضور علي عبداله صالح رئيس جمهور يمن ، عمليات انتقال گاز طبيعي مايع از اين پايانه واقع در منطقه بلحف ، به يک کشتي که در ساحل خليج عدن پهلو گرفته است اغاز شد . محموله گاز طبيعي اين کشتي به ميزان يکصد و چهل وهفت هزار متر مکعب به مقصد کره جنوبي حمل مي شود .

شرکت توتال فرانسه سهامدار اصلي اين تاسيسات بشمار مي رود و سي و نه مميز شش درصد سهام ان به توتال اختصاص دارد . انتظار مي رود تا پايان سال جاري شش محموله گاز ال ان جي از اين تاسيسات به خارج صادر شود .

گفتني است پروژه احداث اين تاسيسات به ارزش چهار و نيم ميليون دلار ، يک خط لوله انتقال گاز را به طول سيصد و بيست کيلومتر از معرب در شرق يمن شامل و بزرگترين سرمايه گذاري در يمن محسوب مي شود .

قراراست ظرفيت کل توليد در اين تاسيسات به شش ميليون و هفتصد هزار ميليون تن ال ان جي در سال برسد که قرار است به کره جنوبي اروپا و امريکاي شمالي صادر شود .

يمن يکي از توليد کنندگان کوچک نفتي يکي از فقيرترين کشورهاي جهان محسوب مي شود . يمن سال گذشته کمتر از سيصد هزار بشکه در روز نفت خام توليدکرد و ميزان توليد اين کشور سالانه حدود پنج تا شش درصد در حال کاهش است .

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: