جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 16 آبان 1388     
شرکت شل به خاطر رعايت نکردن استاندارهاي زيست محيطي جريمه شد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، شرکت نفتي شل به علت رعايت نکردن استانداردهاي زيست محيطي در پمپ بنزين هاي ايالت کاليفرنيا بايد بيش از نوزده ميليون دلار به اين ايالت غربي آمريکا پرداخت کند.

بنا بر توافقنامه اي که بين شرکت شل و ايالت کاليفرنيا منعقد شده است، شرکت نيرلاندو بريتانيک بايد هفده ميليون و هشتصد ميليون دلار جريمه و يک ميليون و هفتصد هزار دلار بابت هزينه استانداردسازي اين پمپ بنزين ها پرداخت کند.

اين توافقنامه، که روز جمعه به دادگاه کاليفرنيا تحويل داده شد، به تحقيقي سه ساله در اين باره پايان داد. مقامات طي اين سه سال تحقيق روند پرکردن و نگهداري مخازن زير زميني بنزين و فرآوري زباله هاي خطرناک را در بيش از هزار پمپ بنزين مورد بررسي قرار دادند.

به گفته جري براون، دادستان کل ايالت کاليفرنيا، اين تحقيق تعداد زيادي تخلف از معيارها و استانداردهاي لازم در اين زمينه را آشکار کرد.

براون در بيانيه اي اعلام کرد شرکت نفتي شل قوانين ايالتي مربوط به ذخيره زير زميني بنزين و نگهداري زباله هاي خطرناک را رعايت نکرده است.

بر اساس بيانيه آليسون چاسين سخنگوي شل، اين شرکت روز جمعه از امضاي اين توافقنامه ابراز خرسندي کرد در عين حال مسئوليت اين ماجرا را برعهده نگرفت.

اين بيانيه مي افزايد شل از پيش براي حل و فصل اين مشکل وارد عمل شده است و در واقع بسياري از تدابير که در اين توافقنامه آمده است از قبل به اجرا در آمده اند.

شرکت نفتي شل که مقر آن در لاهه هلند است، حدود صد و دو هزار کارمند در بيش از صد کشور دنيا دارد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: