جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 16 آبان 1388     
معاون پتروشيمي وزير نفت:
فرصت‌هاي توسعه در حوزه نفت بايد شناسايي شود

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، معاون پتروشيمي وزير نفت گفت:بايد فرصت‌هاي توسعه را شناسايي كنيم و محدوديت‌هاي قانوني را با بسترسازي مناسب رفع كنيم تا به هدف برسيم.

عبدالحسين بيات در نخستين حضور در منطقه عسلويه در كسوت معاون وزير نفت اظهار داشت: بايد چتر رضايت شغلي را در كل مجموعه بگسترانيم تا همكاران با آرامش به توسعه صنعت پتروشيمي فكر كنند.

وي با بيان اينكه شركت ملي صنايع پتروشيمي از شركت‌هاي پيشرو و سربلند اقتصاد كشور بوده است، افزود: بايد ازتاريخي درس بگيريم و جهت‌گيري آينده شركت را برمبناي اهداف بلند مدت تعيين كنيم.

مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي خاطرنشان كرد: قرار بر اين شده است كه پتروشيمي به عنوان يك شركت دانش محور و توسعه محور، مسئوليت برنامه‌ريزي و توسعه صنعت پتروشيمي كشور را بر عهده داشته باشد و بايد ساز و كاري در پيش بگيريم تا بستر توسعه پايدار را به خوبي فراهم كنيم.

بيات با بيان اينكه امروز پتروشيمي به تفكر، تلاش و توكل نياز دارد، تصريح كرد: استراتژي جديد شركت نيز بر همين مبنا شكل مي‌گيرد.

مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اينكه در گذشته و در يك بازه زماني توسعه پتروشيمي انجام و سپس متوقف شد، گفت: در آن توسعه محدوديت‌هايي در زمينه منابع، قوانين ، اختيارات و عملكرد داشتيم.

بيات همچنين با اشاره به اينكه مهم‌ترين محدوديتي كه داشتيم بحث اعتبارات بود، اضافه كرد: امروز بايد فرصت‌هاي توسعه را شناسايي كنيم و محدوديت‌هاي قانوني را با بسترسازي مناسب رفع كنيم تا به هدف برسيم.

وي يادآور شد: مديريت صحيح اعتبارات داخلي و سپردن كار به دست مردم به عنوان صاحبان اصلي صنعت پتروشيمي، راهكار ديگر غلبه بر مشكلات است و زماني كه اين كار انجام شد، مي‌توانيم توسعه پايدار را محقق كنيم.

معاون وزير نفت افزود: مزيت‌هاي نسبي خوبي داريم، هم نيروي انساني متخصص به وفور در كشور وجود دارد و هم از تجربه بسيار خوب مديران بازنشسته مي‌توانيم در بخش خصوصي استفاده كنيم، در زمينه منابع مالي هم با مديريت صحيح مي‌توانيم همه محدوديت‌ها را كنار بگذاريم و همه منابع را به سمت توسعه پتروشيمي هدايت كنيم.

بيات با تاكيد بر تغيير نگرش مديران گفت: بايد به مردم و صاحبان سرمايه دلگرمي دهيم و شرايط را براي سرمايه‌گذاري آنها در كشور و صنعت پتروشيمي فراهم كنيم و تنها در اين صورت است كه پتروشيمي رو به افول نمي‌رود.

وي با اشاره به اهميت استفاده از ظرفيت‌هاي خالي واحدهاي پتروشيمي گفت: با بهره‌برداري از اين ظرفيت از سرمايه‌گذاري انجام شده حداكثر بهره را مي‌بريم.

مديرعامل شركت ملي پتروشيمي تصريح كرد: بهداشت، ايمني و محيط زيست از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و توجه جدي و پيگير مديران به اين مقوله ضروري است.

بيات همچنين خواستار استقرار نظام بهبود مستمر در پتروشيمي شد و گفت:‌ پيشنهاد مي‌كنم كارگروه بهبود مستمر در همه شركت‌ها ايجاد شود و با مطالعه و بازنگري همه فرآيند‌ها نقاط بهبود را شناسايي كند.

معاون وزير نفت در امور پتروشيمي در ادامه با اشاره به غفلت از توسعه صنايع پايين دستي اظهار داشت: بايد به طور جدي توسعه صنايع پايين دستي در دستور كار قرار گيرد تا هم حضور مردم در صنعت پتروشيمي ملموس‌تر شود و هم زنجيره ارزش پتروشيمي در كشور محقق شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: