جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 18 فروردين 1400     
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد:
بازرسی از نزدیک به سه هزار واحد مرغداری

 به گزارش صنعت نیوز،معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تشکیل پرونده تخلف برای حدود 600 مرغداری به دلیل احتکار یا عرضه خارج از شبکه خبر داد.

سیدجواد احمدی افزود: پس از التهابات ایجاد شده در بازار مرغ و عدم عرضه کافی این محصول به بازار و دریافت گزارشاتی مبنی بر اینکه برخی از مرغداران از عرضه مرغ به بازار خودداری کرده یا مرغ تولیدی را خارج از شبکه عرضه می نمایند ، موضوع در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: طی بازرسیهای انجام شده از نزدیک به سه هزار واحد مرغداری توسط بازرسان سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها در بازه زمانی 20 روزه گذشته، 573 واحد تولید کننده مرغ که مبادرت به احتکار یا عرضه خارج از شبکه مرغ کرده بودند، شناسایی و پس از تشکیل پرونده با ارزش بیش از یک هزار و 170 میلیارد ریال ، به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
 
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت با اشاره به اقدامات انجام شده این سازمان در بازرسی از مرغداری ها، کشتارگاه ها و عمده فروشان و خرده فروشان مرغ اظهار داشت : با توجه به وضعیت نابسامان بازار مرغ در ماههای اخیر بازرسان این سازمان و سازمان صمت استانها همگام با سیاستگذاری دولت برای صیانت بیشتر از حقوق مصرف کنندگان، کمک به برقراری ثبات و رفع التهاب و ناامن سازی فضا برای سودجویان، با بهره گیری از تمام ظرفیت و امکانات موجود نسبت به تشدید نظارت ها و بازرسی ها از این مراکز در سراسر کشور اقدام کردند.
 
احمدی با بیان این مطلب افزود : از تعداد کل این بازرسی ها که در طی بازه زمانی 20 روزه (26 اسفند 1399 تا 15 فروردین 1400) انجام شد، 573 واحد متخلف که اقدام به احتکار و عرضه خارج از شبکه مرغ با سن بالای 7 هفته کرده بودند ، شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
 
معاون بازرسی ورسیدگی به تخلفات سازمان حمایت در ادامه تصریح کرد : ارزش ریالی پرونده های تخلف این واحدها بالغ بر یک هزار و 170 میلیارد ریال بوده است که جهت سیر مراحل قانونی و صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی استانها ارسال گردید.
 
احمدی در ادامه با تذکر به برخی از واحد‌های مرغداری که در این برهه قصد احتکار و عرضه خارج از شبکه محصول خود را دارند، گفت: بازرسان این سازمان با جدیت و مطابق قانون با آن‌ها برخورد خواهند کرد.
 
معاون بازرسی ورسیدگی به تخلفات سازمان حمایت ، از عموم شهروندان تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی اعم از احتکار، عرضه خارج از شبکه، گرانفروشی، عدم صدور فاکتور، تقلب، امتناع از فروش کالا، عدم درج قیمت، فروش اجباری کالا و خدمات مراتب را به تلفن ۱۲۴ اعلام کنند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: