جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 17 فروردين 1400     
آغاز ساخت ۱۳۰ هزار مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش صنعت نیوز،عملیات ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکن برکت و بهره برداری از ۳۰ هزار واحد مسکن محرومان، امروز طی مراسمی توسط ستاد اجرایی فرمان امام آغاز شد.

آغاز ساخت ۱۳۰ هزار مسکن توسط ستاد اجرایی فرمان امامبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما، در این مراسم که با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد، آقای محمد اسلامی گفت: مسکن می‌تواند کارگشا در رونق تولید و توسعه اشتغال باشد به همین دلیل نیاز به عزم ملی دارد.

وی افزود: ثبت نام طرح ملی مسکن در چند مرحله صورت گرفت که در مرحله اول ۴۳۶ هزار نفر و در مرحله دوم ۱۱۰ هزار نفر واجد شرایط بودند.

اسلامی گفت: در پایان گزارش پیشبرد برنامه‌های توسعه که خدمت مقام معظم رهبری ارسال کردم، نوشتم که اگر چه موانعی وجود دارد، اما ما با اراده مستحکم کار‌ها را پیش می‌بریم.

مسکن نقش مهمی در رفاه اجتماعی مردم دارد

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: یکی از موانع اجرایی طرح‌های سرمایه گذاری، فرایند طولانی تغییر کاربری زمین است.

وی ادامه داد: قرار است ۱۰۰ هزار واحد مسکن، یعنی یک‌چهارم طرح ملی مسکن با همت ستاد اجرایی امام ساخته شود.

اسلامی گفت: در زمین‌هایی که قیمت آن‌ها گران است طرح اقدام‌ملی را با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌کنیم.

وی تصریح کرد: صنعتی سازی باید در کشور اجرا شود به این معنا که هر آنچه که در ساختمان استفاده می‌شود در کارخانه ساخته و در زمین‌نصب شود.

وی افزود: برای ساخت مسکن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تفاهم نامه با دستگاه ها‌ی مربوطه امضا کردیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره خانه‌های خالی در کشور نیز گفت: بحث خانه‌های خالی، واقعا مطالبه مردم است ما پیگیری می‌کنیم تا خانه‌های خالی عرضه شوند تا تاثیری در قیمت اجاره و فروش مسکن داشته باشد

وی افزود: با کمک مجلس و حرکت جهادی، سامانه جامع املاک طراحی شد و یک میلیون ۳۰۰ هزار واحد خالی را شناسایی و به امور مالیاتی معرفی کردیم.

اسلامی گفت: همه افرادی که خانه خالی دارند این واحد‌ها را در قالب اقدام ملی مسکن عرضه کنند ما نیز زمین شهری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم تا دوباره مسکن تولید کنند.

اسلامی تصریح کرد: برخی از طرح‌ها بیش از یکسال از زمان کلنگ زنی آن‌ها می‌گذرد، اما شهرداری از صدور پروانه ساختمانی خودداری می‌کند و بعضا مطالبه غیر قانونی دارند که ما از شهرداری‌ها درخواست تسهیل شرایط داریم.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: