جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 2 اسفند 1399     
لزوم استفاده از داده‌های بسته بندی شده در زمینه هوش مصنوعی

 به گزارش صنعت نیوز،رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه هوش مصنوعی با داده‌های بسته بندی شده کمی مواجهیم که حتی این کمبود داده‌ها در دانشگاه‌های ما هم وجود دارد.

وحید یزدانیان در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: در خصوص هوش مصنوعی آن چه که در حوزه اختیار ماست در تعامل با اپراتور‌ها و سازمان تنظیم مقررات اقدام کرده ایم، مثلا داده‌های اپراتوری ما به طور گسترده به وسیله تحلیل گران حوزه حمل و نقل استفاده می‌شود و اگر بخواهیم ترافیک جاده‌ای را تحلیل کنیم، مسئولان حمل و نقل شهری می‌توانند تحلیل کنند که مثلا در چه زمان و چه مسیری افزایش ترافیک داریم.

وی گفت: درباره داده‌های سلامت هم در حال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم که اگر در اختیار قرار گیرد شرکت‌های تحلیل گر می‌توانند خدمات خوبی را ارائه کنند.

یزدانیان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در مطالعات تان به مضرات نسل پنجم تلفن همراه رسیده اید؟ افزود: هیچ نشانه‌ای از این موضوع را رصد نکرده ایم و قطعا نسل پنجم تلفن همراه اگر پوشش کاملی داده شود در عرصه‌های پزشکی و خودروی هوشمند اثرات قابل توجهی دارد.

وی افزود: مطالعات خود را در باره نسل ششم تلفن همراه نیز آغاز کرده ایم، این مطالعات در لبه فناوری است، اما ما دانش توسعه آن را در داخل کشور داریم و این شبکه اختلاف زیادی با نسل‌های قبلی ندارد.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات درباره اینترنت اشیاء نیز گفت: در این خصوص با همکاری سازمان فناوری اطلاعات در موضوع خاموش کردن آتش سوزی جنگل‌ها اقدامی کرده ایم که برای گسترش آن در کشور نیازمند مطالعات امنیتی هستیم.