جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 19 آذر 1399     
اسکیت المپیکی شد

 به گزارش صنعت نیوز،کمیته بین‌المللی المپیک تأیید کرد: " اسکیت " در المپیک ۲۰۲۴ فرانسه حضور دارد.

 با تأیید رسمی هیئت اجرایی کمیته بین االمللی المپیک (IOC) و اعلام فدراسیون جهانی اسکیت، " اسکیت برد " به عنوان بخشی از برنامه بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ خواهد بود.
 
پس از درخواست ورود، توسط کمیته برگزاری پاریس ۲۰۲۴ در فوریه ۲۰۱۹، اسکیت برد همراه با کوهنوردی ورزشی (Sport Climbing)، موج سواری و ایروبیک حرفه‌ای (Breakdancing) در برنامه بازی‌های المپیک گنجانده شد.
 
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: بر تمایل جنبش المپیک برای به نمایش گذاشتن ورزش‌های شهری و متمرکز بر جوانان که می‌توانند در خارج از سالن‌های ورزشی عادی انجام شود، تأکید نمود. به عنوان بخشی از این تفکر و چشم انداز، مسابقات " اسکیت برد " در قلب پاریس و در میدان کونکورد که بزرگترین میدان پایتخت فرانسه است برگزار خواهد شد.
 
توماس باخ افزود: ما بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ را متناسب برای جهان پس از کرونا برنامه ریزی کردیم. ما در حال کاهش هزینه‌ها و پیچیدگی‌های میزبانی بازی‌ها هستیم. در حالی که ما در بازی‌های المپیک آینده توکیو ۲۰۲۰ هم به برابری جنسیتی دست خواهیم یافت، برای اولین بار در تاریخ المپیک شاهد حضور تعداد ورزشکار زن و مرد، دقیقاً به طور یکسان خواهیم بود. همچنین تمرکز زیادی روی جوانان داریم.
 
اسکیت المپیکی شد
 
 رئیس فدراسیون جهانی اسکیت: "از توکیو مستقیم به قلب پاریس"
 
رئیس فدراسیون جهانی اسکیت گفت: "اسکیت برد " افتخار می‌کند که بخشی از این حرکت جدید شهری در المپیک است و ما از دیدن این سخت کوشی‌ها که به نتیجه رسیده است، هیجان زده هستیم. بویژه در این زمان‌های دشوار، ما می‌خواهیم از ورزشکاران و همه خانواده اسکیت جهان برای رشادت و فداکاری خود تشکر کنیم، و ما همچنان زیبایی " اسکیت برد " را به جهانیان نشان خواهیم داد.
 
وی افزود: بازی‌های المپیک برای اولین بار در پاریس حضور کاملاً برابرِ ورزشکاران زن و مرد را در تمامی ورزش‌ها خواهد داشت و اسکیت برد دارای ۲۲ ورزشکار مرد و ۲۲ ورزشکار زن برای هر دو رشته خیابانی و پارک خواهد بود. انتظار برای شرکت در بالاترین سطح مسابقات اسکیت برد در المپیک توکیو، تأیید حضور آن در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ منجر به تقویت دوچندان " اسکیت برد" در سراسر جهان خواهد شد.
 
اسکیت المپیکی شددرج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: