جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 22 مهر 1399     
چاپ حسگر روی پوست بدون نیاز به گرمادهی

 به گزارش صنعت نیوز،محققان نخستین بار موفق شدند بدون نیاز به گرما دهی به پوست، مدار الکتریکی یک حسگر را به سطح پوست بچسبانند.

حسگرهای پوشیدنی که تا پیش از این در قالب ساعت و الکترود مورد استفاده قرار می‌گرفتند، روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و حالا به محصولاتی بیومتریک مبدل شده اند که می‌توان آنها را به پوست بدن چسباند.
 
برای تسهیل چسباندن این حسگر چاپی به پوست بدن از یک لایه کمکی استفاده شده که گرمای پوست برای فعال کردن آن کافی است. تا پیش از این چسباندن مدارهای الکتریکی به بدن مستلزم گرم کردن آنها تا دمای ۵۷۲ درجه سانتیگراد بود و این کار ممکن بود به حسگرها آسیب برساند.
 
لایه کمکی که بدین منظور طراحی شده متشکل از نانوذرات نقره‌ای و پلی وینیل الکل است که در دمای بسیار پایین‌تری در حد ۴۰ درجه سانتیگراد به پوست می‌چسبند و با استفاده از آنها می‌توان مدارهای حسگرهای مختلف را علاوه بر پوست بر روی البسه و کاغذ نیز چسباند.
 
چاپ حسگر روی پوست بدون نیاز به گرمادهی
 
محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این پژوهش در یافتند، از حسگرهای قابل چسباندن به بدن می‌توان برای بررسی دمای بدن، سطح رطوبت، اندازه گیری سطح اکسیژن خون، بررسی عملکرد قلب و غیره استفاده کرد. این اختراع به خصوص کنترل آنی شرایط مبتلایان به ویروس کرونا را تسهیل می‌کند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: