جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 21 مهر 1399     
تأکید IMO بر دیجیتالی شدن صنعت کشتیرانی در دوران کرونا

به گزارش صنعت نیوز،سازمان بین‌المللی دریانوردی IMO از دست‌اندرکاران حمل و نقل دریایی جهان خواست در دوران کرونا از فرصت استفاده کرده و نسبت به دیجیتالی کردن صنعت حمل و نقل دریایی اقدامات لازم را به عمل آورند.

تأکید IMO بر دیجیتالی شدن صنعت کشتیرانی در دوران کرونا
 
کیتاک لیم" دبیرکل IMO در یک وبینار با اشاره به اینکه همه‌گیری ویروس کرونا چالش‌های زیادی را پیشِ روی صنعت دریانوردی قرار داده است، گفت: باید نسبت به استفاده از تجهیزات دیجیتالی و تجارت الکترو‌نیکی از طریق پنجره واحد به منظور توسعه  پایدار اقدام کنیم.
 
وی یاد‌آور شد: از سال ۲۰۱۹ سازمان IMO با هدف ساده‌تر کردن تجارت مرزی و کار‌آمدی زنجیرۀ تدارکات نسبت به افزایش داده‌های کشتی به صورت دیجیتالی توصیه‌های لازم را به اعضای IMO انجام داد، زیرا این سازمان اعتقاد دارد دیجیتال‌سازی خطا‌ها را کاهش داده و کیفیت اطلاعات را بهبود بخشیده و فرآیند‌ها را تسهیل می‌کند. در این ارتباط بحران کرونا در بسیاری از مواقع  به هوشمند‌سازی و دیجیتالی کردن سیستم‌ها کمک کرد.
 
وی به کلیۀ اعضای IMO و صاحبان خطوط کشتیرانی و دست‌اندرکاران حمل و نقل دریایی توصیه  کرد از پنجره واحد به منظور مبادله داده‌ها و اطلاعات لازم استفاده کنند.
 
به گفته "کیتاک لیم" کمیتۀ تسهیل مبادلات تجاری IMO هفتۀ پیش نسخۀ اصلاح شده تسهیل تجارت الکترونیکی را تصویب کرد و به همۀ اعضای IMO اعلام  کرد  تا گام‌های اساسی را در جهت دیجیتال‌سازی و استاندارد سازی بردارند.
 
"کیتاک لیم" در ادامه خاطر نشان ساخت: در دوران بحران کرونا این بهترین فرصتی است که بتوانیم نسبت به تسریع دیجیتال‌سازی و کاهش فعالیت‌های سنتی همکاری‌های لازم را انجام دهیم.
 
در ادامه این وبینار نمایندگان سازمان دریایی و بندری سنگاپور MPA و بانک جهانی اعلام کردند با همکاری یکدیگر از دیجیتالی شدن بنادر و استفاده از پنجره‌های واحد برای ارائه اطلاعات پشتیبانی می‌کنند.
 
شایان ذکر است در این وبینار دبیرکل IMO به یک انیمیشن دیجیتالی اشاره کرد که توضیحات لازم را درباره چگونگی گسترش دیجیتال سازی در صنعت کشتیرانی توضیح می‌دهد به هرحال با توجه به جابه‌جایی ۱۰ میلیارد تُن کالا توسط کشتی‌ها دیجیتالی شدن یک الزام است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: