جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 16 مهر 1399     
ثبت رکوردی جدید در عملکرد اکتشافی شرکت ملی نفت

 به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون از تحقق بیش از ۱۰۰ درصدی تولید نفت، گاز غنی و نفتای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در نیمه نخست امسال خبر داد.

حمید کاویان، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در نشست پیش‌بینی بهره‌دهی چاه‌های این شرکت ضمن قدردانی از تلاش‌های کارکنان، به تشریح شرایط تولید در نیمه نخست امسال پرداخت و اظهار کرد: در بخش تولید نفت، ۱۰۱ درصد برنامه ابلاغی و در بخش‌های تولید گاز غنی و نفتا به ترتیب ۱۰۱ و ۱۰۲.۵ درصد برنامه تولید تکلیفی تحقق یافته است.
 
وی افزود: با اجرای پروژه‌های مربوط به چاه‌های توسعه‌ای، تعمیری و ترمیمی نیز برآیند تولید مثبت ۶.۱ هزار بشکه در روز محقق شده است.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با اشاره به اینکه از فروردین تا شهریور امسال میزان گازسوزی در تاسیسات عملیاتی به میزان ۵۰ درصد کاهش یافته است، یادآور شد: بیش از ۹۸ درصد پساب‌های نمکزدایی به چاه‌های دفعی تزریق و با به‌کارگیری دستگاه‌های تفکیک‌گر سیار نفت (MOS) و فرآورش سیار نفت (MOT) در مجموع ۵۷ هزار بشکه نفت بازیافت شد که همگی افزون بر پایداری تولید با هدف صیانت از زیست بوم پیرامونی انجام شده‌اند.
 
کاویان بیان کرد: با ۷۳ هزار و ۷۸۴ مورد ضخامت‌سنجی خطوط لوله و تأسیسات در نیمه نخست امسال، بیش از ۲۵ درصد افزایش را نسبت به ضخامت‌سنجی ۵۸ هزار و ۸۰۷ موضع در مدت مشابه سال ۹۸ تجربه کردیم.
 
وی انجام تعمیرات اساسی ۱۹۰ تجهیز زیر ۴ هزار اسب بخار، ایمن‌سازی خطوط انتقال نفت و گاز در ۳۵ نقطه و تأمین تجهیزات مبارزه با آلودگی نفتی در سطح رودخانه‌ها را از اهم اقدام‌های این شرکت در ۶ ماه نخست امسال  برشمرد.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: