جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 8 مهر 1399     
کاپیتان سردشتی:
کشتیرانی و تجارت آزاد حق مسلم ایران است

  به گزارش صنعت نیوز،مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: شرکت ملی نفتکش ایران علیرغم تحریم‌های ظالمانه کماکان به صادرات نفت برای کمک به اقتصاد کشور ادامه می‌دهد.

کاپیتان نصرا... سردشتی طی سخنانی در مراسم نمادین روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه برخی از اهداف بزرگی که در وضعیت تحریمی بدان‌ها دست یافته‌ایم را نمی‌توانیم بیان کنیم، تصریح کرد: شرکت ملی نفتکش علیرغم تحریم‌های ظالمانه کماکان به صادرات نفت برای کمک به اقتصاد کشور ادامه می‌دهد.
 
وی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای شرکت ملی نفتکش ایران را طی سال‌های اخیر، تعمیر اکثر شناورهای این شرکت در داخل دانست و گفت: تاکنون ۱۵ شناور در یاردهای داخلی تعمیر شده‌اند و تا پایان سال تعمیرات ۱۰ فروند دیگر نیز انجام خواهد شد.
 
مدیرعامل شرکت نفتکش ایران با اعلام اینکه امروز تمام پرسنل این شرکت دانش‌آموخته موسسات آموزشی داخلی هستند، افزود: تمامی سه هزار و پانصد نفر پرسنل شرکت ملی نفتکش ایرانی هستند.
 
وی با اشاره به اعزام نفتکش‌ها به سوی ونزوئلا، تاکید کرد: تجارت آزاد را حق مسلم خود می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم کسی خدشه‌ای در صادرات کشور ایجاد کند.
 
سردشتی پیام پرمهر مقام‌ معظم رهبری در پی اعزام‌ نفتکش‌های شرکت ملی نفتکش ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را تایید حرکت جهادی دریانوردان ایرانی دانست و تصریح کرد: قدرت نمایی ناوگان ملی و اقتدار کشتیرانی سبب شد در دنیا اعلام کنیم که تجارت آزاد حق مسلم ماست.
 
وی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نوک پیکان حمله‌های تحریمی هستند، افزود: اگر فعالیت صادراتی-وارداتی شناورهای این دو شرکت با مشکل مواجه شود نمی‌توانیم به خطوط و کشتی‌های خارجی اتکا کنیم.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران همکاری بخش خصوصی در دوران تحریم با ناوگان ملی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: بخش خصوصی در این زمینه خوش درخشید و امیدواریم شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به وظیفه خود در خصوص حمایت از بخش خصوصی عمل کنند
 
وی با تاکید بر اینکه مشکلی از جهت تامین سوخت کم‌سولفور نداریم، خاطرنشان کرد: مشکل پیش روی ناوگان ملی نفتکش ایران افزایش سن ناوگان است که با توجه به تحریم‌های ظالمانه نتوانستیم در این خصوص اقدام لازم را صورت دهیم.
 
به گفته سردشتی هم اکنون میانگین سن ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران ۱۶ سال است و باید جوان‌سازی شود.
 
وی در ادامه به آموزش در حوزه دریانوردی اشاره کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش هم اکنون ۲۰۰ نفر دانشجو در حال تحصیل دارد که با توسعه ناوگان امید داریم این تعداد افزایش یابند.
 
سردشتی پایان تحریم‌ها را فرصت بزرگی برای ناوگان ملی دانست و خاطرنشان کرد: قطعا با اتمام تحریم‌ها تمام افسرانی که به صورت آزاد فعالیت می‌کنند جذب ناوگان ملی و بخش خصوصی خواهند شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در بخش پایانی اظهارات خود ضمن قدردانی از همکاری ارگان‌های مختلف با ناوگان ملی، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی، نیروی دریایی ارتش و سپاه و دیگر ارگان‌های مربوطه در جهت تامین امنیت ناوگان ملی و تسهیل تردد آن کمک شایان توجهی داشته‌اند که از آنها سپاسگزاریم.
 
گفتنی است، مراسم نمادین گرامیداشت روز جهانی دریانورد هم اکنون در سالن همایش‌های سازمان بنادر و دریانوردی در حال برگزاری است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: